Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Sorella il Sole Pinot Grigio Rosato

Popis vína

  • Doporučené servírování Garnát, grilované ryby, krevety, saláty, mozzarella
  • Obsah alkoholu 12%
  • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
  • Uzávěr Šroubovací
  • Doporučená teplota podávání 6-8 °C
  • Ročník 2019
  • Vinařská oblast Sicílie
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Itálie
  • Druh vína Růžové víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Sorella il Sole Pinot Grigio Rosato

Už vás slyšíme, jak se ptáte: je možné růžové z bílé odrůdy? Ano, je to tak! Ve skutečnosti představuje krásné světle růžové Pinot Grigio dnešní trend růžových vín. Nejen díky jemné a svůdné barvě, ale hlavně díky šťavnaté chuti a letní svěžesti. Objevíte svěží a ovocný charakter hroznů, díky kterým je Pinot Grigio nádherným letním vínem. Doplněné o křupavě svěží a červené ovoce, rozhodně je to víno pro slunečné dny.

 

Barva je svůdná jemně růžová, krásná a vytříbená bledě růžová. Bezchybné Rosato s letní vůní lehkého červeného ovoce. Stejně jako u bílého vína z Pinota Grigio, které je příjemně osvěžující a šťavnaté, přinášejí hrozny i do sklenice růžového krásné příchutě čerstvého letního ovoce, jako jsou jahody a maliny.

 

Pinot Grigio

 

Pinot Grigio podniklo dlouhou cestu kolem světa. Původně pochází z francouzského Alsaska, kde se jmenuje Pinot Gris. Odrůda pobývala ve 14. století ve Švýcarsku, zejména na dvoře císaře, který se nemohl nabažit kořeněného a aromatického vína z této putující odrůdy. Ze Švýcarska se Pinot Gris přestěhovalo do severní Itálie, kde vyrostlo v legendární Pinot Grigio, jak jej známe dnes. Odtud odrůda podnikla výlet do Rakouska a Německa, kde se jmenuje Grauburgunder, a dále do celého světa. To dokazuje, že Pinot Grigio se cítí doma úplně všude. 

 

Sicílie

 

Sicílie je jednou z největších vinařských oblastí Itálie s více než 200 000 ha vinic. I navzdory takové rozloze není většina příjmů z lahvového vína, ale z výroby průmyslového alkoholu nebo koncentrátů. Sicilská vína jsou proto nyní chráněna a musí splňovat přísné požadavky. To znamená, že víno může být zpracováno pouze tradičním způsobem. Půda kolem Etny je sopečného původu a velmi úrodná. Na zbytku ostrova se skládá z hlíny smíšené s vápnem a vápencem, a hroznům se zde velmi dobře daří i díky nádhernému středomořskému klimatu.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!