Sorella il Sole Pinot Grigio Delle Venezie DOC 2022 Benátsko

289 Kč –34 %
Sorella il Sole Pinot Grigio Delle Venezie DOC
289 Kč –34 % 189 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestra slunce, to je - volně přeloženo - název tohoto typického italského Pinot Grigia. Jemné, plné a slunné víno bohaté na čerstvé ovoce. Úžasně osvěžující víno, které lze podávat v pátek odpoledne, popíjet doma s přáteli nebo na slunné terase. Díky svěží, ovocné a veselé povaze, a kamarádské zralé eleganci, si můžete Sorella il Sole vychutnat kdykoli a kdekoli.

 

Tato italská zlatává blondýna má mimořádně příjemně svěží a ovocnou vůni jemné hrušky, bílé broskve a lehké kořeněné tóny. Hroznům bylo dopřáno zrát o týden déle, což dodává elegantní, zralý nádech. Ten se nejlépe projeví, když je víno vychlazené na 12 °C. Stává se elegantním, jemným a lehce krémovým s lehkou mineralitou v ústech. Zajímavé! Může to být ještě lepší? Dejte Sorella il Sole na hodinu do lednice, aby se zdůraznil jeho šumivý charakter! 

 

Ca 'Brusà 

 

V kopcích jižně od jezera Garda, ve vinařské oblasti Benátsko, leží unikátní vesnice Ca 'Brusà, obklopená vinicemi Tenuta di Oliosi. V nadmořské výšce asi 300 metrů rostou vinice na štěrkové půdě pokryté humusem. To se promítá do vín minerálností a jemností. Sálavé slunce, které si hrozny z Tenuta di Oliosi mohou užít o něco déle než obvykle, zajišťuje optimální zralost a zajímavou a elegantní kvalitu. Vinice jsou, jak název napovídá, lemovány olivovníky. Oblast pod jezerem Garda, také známá jako Olivová riviéra, tvoří hranici mezi Lombardií, Trentinem a Benátskem. Oblast, ve které se rustikální selské usedlosti prolínají s krásnými vilami, je známá také románskými kostely a charakteristickými vesnicemi. Ca ‘Brusà, poblíž krásného města Valeggio sul Mincio, je jedna z těchto půvabných středověkých vesnic postavená na sopečné půdě. A zde se hrozny Tenuta di Oliosi cítí více než doma.

 

Pinot Grigio

 

Pinot Grigio je jemnější italský bratr francouzského Pinotu Gris, který je o něco pružnější a lehčí, a ve sklenici nabízí více ovocných tónů. Perfektní v létě pro uhašení žízně bez ohledu na to, o jakou příležitost se jedná. Protože hrozny na vinicích Tenuta di Oliosi mají týden navíc na dozrávání, víno získává něco z francouzské třídy, aniž by ztratilo italskou autenticitu. Stále bujně svěží, přesto s lehce elegantní zralostí. Díky tomu je Sorella il Sole obzvláště zajímavým vínem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 11,5%
Rok: 2022
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Benátsko
Země: Itálie
sada: /sorella-il-sole-pinot-grigio-delle-venezie-doc-krabice/
lahev: /sorella-il-sole-pinot-grigio-delle-venezie-doc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: