Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Signature de Loire La Hussoniere Sauvignon Blanc Touraine AOP

Popis vína

  • Odrůda Sauvignon Blanc
  • Obsah alkoholu 12%
  • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 8 °C
  • Ročník 2017
  • Vinařská oblast Loire
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Francie
  • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Signature de Loire La Hussoniere Sauvignon Blanc Touraine AOP

V Touraine AOP v údolí Loiry se vyrábějí vysoce kvalitní bílá vína. A i přesto se vždy najde víno, které ční nad ostatní, protože vinař je o něco vášnivější a půda o trochu bohatší. To je případ tohoto chutného Sauvignonu Blanc!

 

Tekuté zlato ze zahrad ve Francii. Sauvignon Blanc z Touraine je ceněn pro svůj aromatický charakter. Ovocné, bledě žluté víno se třpytivými zelenými odlesky a bujnou vůní citrusů, černého rybízu a exotického ovoce. Suché, šťavnaté a nádherně pitné s elegantními minerály a dlouhým závěrem.

 

Údolí Loiry

 

1012 km dlouhá řeka Loire protíná střední část a patnáct departementů Francie. Pramení v soutěsce Centrálního masivu, vine se krajinou a v Nantes se vlévá do moře. Trvá několik set kilometrů, než doputuje do údolí Loiry s rozmanitými vinařskými oblastmi. Vinařská oblast Loire je zvlněná až kopcovitá, s tu a tam vyvýšenými oblastmi. Vinice se nacházejí podél břehů řeky Loiry a jejích přítoků, a na parcelách za ní. Existují čtyři hlavní oblasti: Orlénais, která spojuje města Sancerre a Pouilly, Vins de Touraine, Vins d'Anjou et Saumuru a Vins du Pays Nantais. Loire má mírné podnebí ovlivněné Golfským proudem, jehož vliv se ve vinařských oblastech vnitrozemí snižuje. Léta jsou poměrně dlouhá a horká, zatímco podzimy a zimy jsou mírné.

 

Otec Verdier

 

Pokud existuje ve známém údolí Loiry jen jedno vinařství, které je známé po celém světě vynikajícími víny, je to Joseph Verdier, vinařství pojmenované po vinaři, který jej v roce 1927 založil. Láska k vínu je předávána z generace na generaci a v průběhu téměř sta let se nejen rostlo ve výkonu a velikosti, ale jméno Joseph Verdier se nyní těší mezinárodnímu věhlasu. Po celou dobu si vinařství zachovává kvalitu a autentičnost otce Verdiera a zároveň projevuje odvahu použít progresivní metody. Úspěšný přístup, který vede ke kvalitativní značce vín z údolí Loiry: Les Vinifications Charte Qualité Joseph Verdier.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!