Sicanelli Vermentino Terre Siciliane IGT 2021 Sicílie

339 Kč –41 %
Sicanelli Vermentino Terre Siciliane IGT
339 Kč –41 % 199 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Původní odrůda Vermentino přináší krásné světle žluté víno s jemnými zelenými tóny. Hluboký a intenzivně ovocný buket zralého žlutého jablka a manga je orámován svůdnými tóny citronu a mandarinky. Toto ovoce je také hojně přítomné v chuti, kde vyniká příjemná svěží kyselost a nádherná krémovost. Plné a vyvážené svěží bílé víno s jemnou minerálností, která zaručuje dlouhý závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vychutnejte si jedinečné příchutě Sicílie v tomto šumivém bílém víně, které je vyrobeno z Vermentina, původní odrůdy ostrova. Svěží ovocný charakter je doplněn lahodnou krémovostí, perfektní víno k popíjení v paprscích slunce! Šumivé italské „tour de force“ za obzvláště atraktivní cenu z vinařství Barbanera, které bylo vyhlášeno nejlepším italským vinařem v kategorii cena vs. kvalita renomovaným kritikem vína Lucem Maronim. Skvělé víno za nízkou cenu. To je opravdu velmi příjemné!

 

Původní odrůda Vermentino přináší krásné světle žluté víno s jemnými zelenými tóny. Hluboký a intenzivně ovocný buket zralého žlutého jablka a manga je orámován svůdnými tóny citronu a mandarinky. Toto ovoce je také hojně přítomné v chuti, kde vyniká příjemná svěží kyselost a nádherná krémovost. Plné a vyvážené svěží bílé víno s jemnou minerálností, která zaručuje dlouhý závěr.

 

Vermentino

 

Vermentino je jedna z mnoha krásných původních odrůd Itálie. Na Sardinii se pěstuje již od 8. století před naším letopočtem, kdy Féničané zasvětili místní obyvatele do umění výroby vína. Až do dnešní doby je tato bílá odrůda pýchou ostrova, i když se vydala i do jiných částí Itálie. Vermentino najdeme na příklad na toskánském pobřeží, v okolí Bolgheri, v Umbrii, Ligurii a na Sicílii.

 

Sicílie

 

První vinná réva dorazila na sluncem zalitý ostrov Sicílii asi před 4 000 lety. V 19. století vzkvétal obchod s vínem, ale kolem roku 1880 ho náhle ukončila nákaza hroznů. Vinaři se ale nevzdali. Byla vysazena nová réva a obchod pokračoval, jako by se nic nestalo. Bohužel to také znamenalo, že vinaři věnovali více pozornosti kvantitě než kvalitě. Naštěstí řada vinařů změnila na konci 20. století svůj přístup. Z ostrova začalo pocházet stále více kvalitních bílých vín, a nyní je i červené víno, ve kterém hraje prim Nero d'Avola, celosvětově oblíbené. Mezi všemi původními odrůdami, které se nyní na ostrově nacházejí, se také Vermentinu podařilo vydobýt své místo. Zde, na plném slunci, získávají hrozny výrazné vůně zralého ovoce, citrusů a jemné kořenitosti. Vynikající k popíjení, v horkých dnech vychlazené na 6 až 8 °C, nebo jako víno na vaření. Na zdraví!

 

Nejlepší italský vinař

 

Toto víno pochází z proslulého italského vinařství Barbanera. Vinařství bylo založeno v roce 1938 na svazích Monte Cetony v srdci toskánské vinařské oblasti. V prvních letech se v Barbaneře soustředili výhradně na hrozny a vína z této oblasti. Mezitím vinařská společnost roztáhla křídla a nyní vlastní vinice ve všech hlavních vinařských oblastech Itálie, včetně Apulie a Sicílie. Vinařství je pravidelně chváleno na mezinárodních vinařských soutěžích pro svou velmi vysokou úroveň. To, na co jsou lidé z Barbanery nejvíce hrdí, je zápis do Annuario dei Migliori Vini Italiani 2020, bible italského vinného kritika Luca Maroniho. Ten vyhlásil Barbaneru za nejlepšího italského vinaře v kategorii cena vs. kvalita.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2024
Doporučená teplota podávání: 10-12 °C
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 13%
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /sicanelli-vermentino-terre-siciliane-igt-krabice/
lahev: /sicanelli-vermentino-terre-siciliane-igt/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: