Sicanelli Syrah Terre Siciliane IGT 2020 Sicílie

339 Kč –50 %
Sicanelli Syrah Terre Siciliane IGT
339 Kč –50 % 169 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto chutné Sicanelli dokazuje, že se Syrahu, skvělé modré odrůdě z francouzské Rhôny, mimořádně dobře daří na jedinečné půdě Sicílie. Všechny krásné tóny, pro které je tato odrůda známá, dokonale plynou v tomto krásném víně: od zralého tmavého ovoce po lékořici a kořeněný pepř. Italská slunečnost a francouzská pevnost se spojily do koncentrovaného a svůdného Syrahu. Vynikající již teď, nebo pokud jste schopni odolat pokušení, možno pár let archivovat.

 

Živé rubínově červené víno s fialovými odstíny a velkorysou vůní zralých třešní a ostružin, s nádechem květu levandule, fialek, pepře, tymiánu a koření v pozadí. Svůdně teplá a lahodná, plná a sametová chuť se spoustou ostružin, třešní a koncentrovaných bobulí v ústech. Smyslné a dušené ovoce je dokonale doplněno středomořskými bylinkami jako je rozmarýn. Francouzský hrdina se smyslným italským temperamentem. Lahodné!

 

Syrah od Cantine Settesoli

 

Hrozny Syrahu použité v tomto Sicanelli pocházejí z jihozápadní části Sicílie, kde slunce svítí třista dní v roce. Středozemní moře zároveň přináší chladný vánek, který i v těch nejteplejších dnech osvěžuje vinice zalité sluncem. To zajišťuje, že hrozny dozrávají dlouho a optimálně. Rostou na kopcích zploštělých mořem na pobřeží, kde jsou rozloženy vinice Cantine Settesoli. Hrozny zde získávají bohatou vůni, která zaručuje plné a měkké víno se zralým a sluncem zalitým ovocem. Sicilské zralé a zaoblené víno s rozpustilou svěžestí, která zabraňuje vzniku příliš těžkého vína. Tak akorát! Důvodem je speciální metoda přípravy použitá pro tento Syrah. Těsně před dosažením optimální zralosti hroznů se posbírají mladé hrozny. Vyrobí se svěží a velmi ovocné víno, zatímco zbytek hroznů zůstává na vinicích. Jakmile tyto sluncem zalité hrozny obsahují téměř až sladké aroma, sklízí se. Směs svěží první šarže s těžkým vínem ze druhé sklizně vytvoří vyvážené víno se zralými a měkkými tříslovinami, sladkými ovocnými aroma a svěžím a živým závěrem. To nejlepší ze Sicílie!

 

Sicílie

 

Sicílie je ceněna pro svá vína již od starověku. Vinnou révu přivezli na ostrov Féničané. Později řečtí osadníci přivezli novou révu a na svou dobu inovativní techniky lahvování. I Římané zde zanechali svůj podíl a říká se, že červené Mamertino ze Sicílie bylo dokonce Caesarovým oblíbeným vínem. Obchod s vínem na ostrově vzkvétal i pod vlivem Arabů. Sicilské vinařství krátce upadlo, když vinice musely pod vlivem Španělska uvolnit půdu pro pšenici. Sicílie znovu získala svoji pozici v mezinárodním vinařském světě v roce 1773, ale kvantita byla nadále upřednostňována před kvalitou, a to až do šedesátých let 20. století. V 70. letech místní vinaři změnili přístup a zaměřili se na kvalitu. A je to opravdu znát! Na ostrově zalitém sluncem se nyní vyrábějí špičková vína z jedinečných sicilských odrůd a evropských odrůd, které díky teplému slunečnému podnebí dokonale zrají. Sopečná a zvláště úrodná půda kolem Etny udělá zbytek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Chuť: Jemné & Měkké
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /sicanelli-syrah-terre-siciliane-igt-krabice/
lahev: /sicanelli-syrah-terre-siciliane-igt/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: