Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Sicanelli Syrah Terre Siciliane IGT

Popis vína

  • Doporučené servírování Zvěřina, divočák, grilované maso, grilované pokrmy, boloňské těstoviny, lasagne s rajčatovou omáčkou, vyzrálé sýry
  • Obsah alkoholu 13%
  • Archivace Do roku 2023
  • Uzávěr Korek
  • Ročník 2019
  • Vinařská oblast Sicílie
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Jemné & Měkké
  • Země původu Itálie
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Sicanelli Syrah Terre Siciliane IGT

Toto chutné Sicanelli dokazuje, že se Syrahu, skvělé modré odrůdě z francouzské Rhôny, mimořádně dobře daří na jedinečné půdě Sicílie. Všechny krásné tóny, pro které je tato odrůda známá, dokonale plynou v tomto krásném víně: od zralého tmavého ovoce po lékořici a kořeněný pepř. Italská slunečnost a francouzská pevnost se spojily do koncentrovaného a svůdného Syrahu. Vynikající již teď, nebo pokud jste schopni odolat pokušení, možno pár let archivovat.

 

Živé rubínově červené víno s fialovými odstíny a velkorysou vůní zralých třešní a ostružin, s nádechem květu levandule, fialek, pepře, tymiánu a koření v pozadí. Svůdně teplá a lahodná, plná a sametová chuť se spoustou ostružin, třešní a koncentrovaných bobulí v ústech. Smyslné a dušené ovoce je dokonale doplněno středomořskými bylinkami jako je rozmarýn. Francouzský hrdina se smyslným italským temperamentem. Lahodné!

 

Syrah od Cantine Settesoli

 

Hrozny Syrahu použité v tomto Sicanelli pocházejí z jihozápadní části Sicílie, kde slunce svítí třista dní v roce. Středozemní moře zároveň přináší chladný vánek, který i v těch nejteplejších dnech osvěžuje vinice zalité sluncem. To zajišťuje, že hrozny dozrávají dlouho a optimálně. Rostou na kopcích zploštělých mořem na pobřeží, kde jsou rozloženy vinice Cantine Settesoli. Hrozny zde získávají bohatou vůni, která zaručuje plné a měkké víno se zralým a sluncem zalitým ovocem. Sicilské zralé a zaoblené víno s rozpustilou svěžestí, která zabraňuje vzniku příliš těžkého vína. Tak akorát! Důvodem je speciální metoda přípravy použitá pro tento Syrah. Těsně před dosažením optimální zralosti hroznů se posbírají mladé hrozny. Vyrobí se svěží a velmi ovocné víno, zatímco zbytek hroznů zůstává na vinicích. Jakmile tyto sluncem zalité hrozny obsahují téměř až sladké aroma, sklízí se. Směs svěží první šarže s těžkým vínem ze druhé sklizně vytvoří vyvážené víno se zralými a měkkými tříslovinami, sladkými ovocnými aroma a svěžím a živým závěrem. To nejlepší ze Sicílie!

 

Sicílie

 

Sicílie je ceněna pro svá vína již od starověku. Vinnou révu přivezli na ostrov Féničané. Později řečtí osadníci přivezli novou révu a na svou dobu inovativní techniky lahvování. I Římané zde zanechali svůj podíl a říká se, že červené Mamertino ze Sicílie bylo dokonce Caesarovým oblíbeným vínem. Obchod s vínem na ostrově vzkvétal i pod vlivem Arabů. Sicilské vinařství krátce upadlo, když vinice musely pod vlivem Španělska uvolnit půdu pro pšenici. Sicílie znovu získala svoji pozici v mezinárodním vinařském světě v roce 1773, ale kvantita byla nadále upřednostňována před kvalitou, a to až do šedesátých let 20. století. V 70. letech místní vinaři změnili přístup a zaměřili se na kvalitu. A je to opravdu znát! Na ostrově zalitém sluncem se nyní vyrábějí špičková vína z jedinečných sicilských odrůd a evropských odrůd, které díky teplému slunečnému podnebí dokonale zrají. Sopečná a zvláště úrodná půda kolem Etny udělá zbytek.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!