Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Sicanelli Chardonnay Terre Siciliane IGP

Popis vína

 • Doporučené servírování Jako aperitiv, ryby, bílé maso
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Sicílie
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Sicanelli Chardonnay Terre Siciliane IGP

Půdu na Sicílii tvoří láva, popel a vulkanická hornina. Tento jedinečný terroir tvoří základ úžasně chutných vín, jako je například toto Sicanelli Chardonnay s krásnými ovocnými tóny a květinovými vůněmi. Svěží a krémové, perfektní pro jakoukoli příležitost. Dárek od Etny! Veganské.

 

Vynikající slámově žluté Chardonnay se zelenými odstíny. Vůně je bohatá na výrazné vůně čerstvého ovoce a květinové tóny. Harmonická a vyvážená chuť s příjemným krémovým pocitem v ústech, který je v dokonalé rovnováze s jemnou kyselostí.

 

Sicílie

 

Výroba vína na Sicílii sahá daleko před naše věky. Podle starověké legendy Dionýsos (v řečtině Bacchus) - bůh vína – dal člověku potěšení a Sicílii víno. Ať už je to pravda nebo ne, faktem zůstává, že obchod s vínem vznikl na Sicílii zhruba před čtyřmi tisíci lety a víno je spolu s olivovým olejem a obilím stále hlavním zemědělským produktem tohoto ostrova. Obchod s vínem vzkvétal do 19. století, bohužel epidemie hroznové mšice jej ukončila kolem roku 1880. Byly vysázeny nové vinné révy a o dvě desetiletí později se zdálo, jako by se bývalo nic nestalo. V té době to bylo stále víno Marsala, které vycházelo na denní světlo z vinných sklepů. Situace se změnila v 70. letech minulého století, kdy z ostrova postupně pocházelo stále více kvalitních bílých vín. O deset let později se začala vyráběla také vysoce kvalitní červená vína. Vyzrálá na dřevě a s povinným zráním na lahvi. Nicméně je to původní odrůda Nero d'Avola, která doopravdy zařadila Sicílii na seznam vinařských oblastí vysoké kvality. Inspirováni těmito úspěchy, stále více vinařů se zaměřuje na čistou kvalitu. To zatím vedlo k 23 apelacím DOC a jedné DOCG.

 

Sicilská vína vděčí za svůj výraz stále aktivní sopce Etně, s níž má většina vinařů vztah lásky a nenávisti. Jedno její zakašlání a vinice jsou opět úplně zničeny. A přesto je to právě tato vulkanická půda složená z lávy, popela a vulkanické horniny, díky které je sicilský terroir tak jedinečný. Výsledkem jsou neuvěřitelně chutná a nápaditá vína. Dárek od Etny. Tím je také toto Sicanelli Chardonnay, vyrobené z hroznů, které si vždy vezmou to nejlepší z terroirů po celém světě: od svěžesti a eleganci po bohatost a krémovost. Jedná se o výrazné tóny čerstvého ovoce a květů, které nejvíce vynikají v tomto Chardonnay, které pochází ze sklepů Colomba Bianca. Vinařství bylo založeno v roce 1970 a první sklizeň představilo v roce 1978. Od té doby se Colomba Bianca neustále rozvíjí nepřetržitým zdokonalováním. Dnes je to jedno z největších vinařských družstev na Sicílii s 2480 vinaři s vinicemi na přibližně 7500 hektarech. Vinařství je navíc jedním z největších producentů organických hroznů v Evropě.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!