Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Setzer Merlot

Popis vína

 • Doporučené servírování Entrecote, jehněčí, vyzrálé tvrdé sýry
 • Obsah alkoholu 13,5%
 • Zrání 12 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2025
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2017
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Země původu Rakousko
 • Druh vína Červené víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Setzer Merlot

Krásný Merlot, vyzrálý na dřevě, se silnou a měkkou chutí bohatou na tmavé ovoce a moka. Působivé bohatství a vrstvení velmi připomínají Saint-Émilion. Veganské víno.

 

Barva je plná vitální purpurově červeno černá. Bohatá a vrstvená vůně plná třešní Merlotu a bobulí s moka, kakaem a vanilkou z dubu. Široká, silná a jemná chuť bohatá na sladké černé třešně, borůvky, cedr a moka, s příjemnou svěžestí. Vynikající Merlot od Setzera, ze silného ročníku, který zrál na dubu po dobu 12 měsíců. „Saint-Émilion“ z Rakouska.

 

Setzer

 

Rodinný podnik Setzer existuje již po tři století. Původně měl statek jen několik vinic a aktivity se soustředily zejména na jiné zemědělské činnosti. Kurz se však od roku 2001 změnil. Od té doby se hlavní pozornost plně soustřeďuje na výrobu rakouského vína. A to díky Hansovi a Uli Setzer. Udržují prastaré tradice, ale kombinují je s moderními postřehy a technikami. V roce 2013 byli jmenováni Vinařem roku! Pravidelně se také objevují ve slavném rakouském časopise o víně Falstaff a jejich vína trvale dosahují vysokých skóre. Setzer je nejznámější fantastickým veltlínským zeleným, ale my jsme se zamilovali i do jejich Merlotu. Merlot však nikdy nebyl určen na export, až nyní!

 

Rakouské červené víno

 

Navzdory relativně malé produkci má tato vinařská země celosvětově vynikající reputaci. Dvě třetiny rakouského vinařství tvoří bílé a jen jednu třetinu červená vína. Na rozdíl od většiny vinařských zemí jsou téměř všechna rakouská vína vyráběna jako jedno odrůdová. Mezi populární modré odrůdy patří Blaufränkisch a Zweigelt, ale skvělých výsledků dosahují i mezinárodní hvězdy jako je Merlot. Téměř všechna vína se vyrábějí na východě země, protože ostatní oblasti jsou kvůli horskému podnebí příliš studené.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!