Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Setzer Grüner Veltliner Reserve ‘Die Lage’ DAC Weinviertel
Setzer Grüner Veltliner Reserve ‘Die Lage’ DAC Weinviertel

Popis vína

  • Doporučené servírování Ryby, kuřecí maso, vepřové maso, artyčok s vinaigretou
  • Odrůda Veltlínské zelené
  • Uzávěr Korek
  • Chuť Bohaté & Chutné
  • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
  • Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C
  • Ročník 2016
  • Země původu Rakousko
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Bílé víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Setzer Grüner Veltliner Reserve ‘Die Lage’ DAC Weinviertel

Toto špičkový cuvée je vyrobeno slavným párem vinařů, Hansem a Uli Setzerovými. Hrozny tohoto Veltlínského zeleného pocházejí z tratě Ried Eichholz, jedné z dvou nejlepších vinic v oblasti.

 

Hluboká a zářivá, světlá, zlatožlutá barva. Vůně je čistá a prašná s citrusy, tropickým ovocem, kyselou mátou a špetkou hrubě mletého bílého pepře. Bohatá a intenzivní chuť se žlutým Reine Claude, hruškou, mučenkou, tučnou strukturou a charakteristickou kouřovou komplexností vápence. S jemnými kyselinkami a přilnavé v chuti. Extrémně koncentrovaný a dlouhý závěr. Působivě krásné Veltlínské zelené z vynikajícího ročníku 2016.

 

Veltlínské zelené

 

Veltlínské zelené je rakouskou odrůdou. V Rakousku existují čtyři hlavní oblasti pro pěstování Veltlínského zeleného: Weinviertel, severozápadně od Vídně a tři údolí podél řeky Dunaje: Wachau, Kamptal a Kremstal. Weinviertel produkuje vína velmi různé kvality, od absolutní špičky po jednoduchá vína pro každý den. Půdy jsou zde velmi různorodé a vinice se nacházejí jak na kopcovitých, tak na rovinatých terénech. Vzhledem k obzvláště vysokých výnosům na hektar, asi 100 hektolitrů, dává Grüner (jak to je často nazýván v Rakousku) jednoduché, svěží víno. Pokud se výnosy sníží, vznikají bohatší, plná vína, ve kterých vystoupí do popředí slavná peprná vůně a chuť. Situace je naprosto odlišná ve vinařských oblastech podél Dunaje: tamní svahy mohou být někdy docela strmé. Vína zde často určuje mineralita půdy, někdy vulkanický pískovec, často sprašové půdy.

 

DAC

 

DAC, nebo-li „Districtus Austriae Controllatus“ je rakouskou odpovědí na francouzský systém apelací. Vína DAC jsou vína, která reprezentují specifickou chuť danné vinařské oblasti. Weinviertel DAC je nejstarší, založená v roce 2002 a Kamptal DAC v roce 2008. Pouze Veltlínské zelené může být označeno jako Weinviertel DAC. To samé platí pro Ryzlink rýnský v Kamptalu. V rámci DAC existují dvě kvalitativní úrovně: Klassik a Reserve. Velký rozdíl je jak v obsahu alkoholu, tak v chuťovém profilu. Vína Reserve obsahují v obou oblastech nejméně 13 % alkoholu, vína Klassik 12 %. Chuťový profil Reserve je plnější a bohatší, a jak v Kamptalu tak ve Weinviertelu je povoleno zrání v dubových sudech, ale není požadováno nebo dokonce příliš časté.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!