Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Scarànto Special Edition Rosso Verona IGT
Scarànto Special Edition Rosso Verona IGT

Popis vína

 • Doporučené servírování Steaky, roštěná, jehněčí, krůtí a kuřecí maso
 • Odrůda Merlot, Syrah, Corvina
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Zrání 6 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2025 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Benátsko
 • Typ vína Suché víno
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Scarànto Special Edition Rosso Verona IGT

Nikdo jiný než samotný enolog Matteo Bernabei je odpovědný za toto bohaté Scarànto Special Edition. V jeho tvorbě se odráží vášeň pro skvělá italská vína, kterou lze rozpoznat i v tomto vynikajícím víně, které získalo 99 bodů od Italian Wine Guy! Část hroznů, poté co spadly z výhonků, byly ponechány na slunci pro získání výraznějšího aroma. Technika, která se používá také při výrobě Amarone, císaře italských vín. Nadšenec ví, co to znamená: italské řemeslo ve sklenici. Saluti!

 

Jasné rubínově červené víno vyrobené z velmi speciálního tria: francouzského Merlotu a Syrahu a italské Corviny. Přesně ty samé odrůdy, které se používají také pro skvělá vína Amarone. Hrozny Corviny byly nejprve měsíc sušeny na slunci a poté, odděleně od francouzských kolegů, zrály šest měsíců na dubu. Trojice se sešla až v lahvi a nyní je připravena vás pobavit. Scarànto Rosso Verona svádí vůněmi třešní, cedrového dřeva a lahodnými ústy plnícími třešněmi, červeným rybízem, vanilkou a opět cedrovým dřevem. Lehká sladkost dodává extra bohatství Amarone bez dominance. O to se postarají chutné tóny moka a tabulka tmavé čokolády.

 

Matteo Bernabei

 

Matteo Bernabei, muž za tímto speciálním Scarànto, byl vychován s láskou k čistým italským vínům. K čemu jinému, vždyť jeho otec je Franco Bernabei! Franco Bernabei je považován za jednoho z největších enologů v Itálii, pracoval jako nezávislý enolog pro řadu prestižních italských vinařství a nikdy se netajil svou láskou k jedné italské odrůdě. To mu přineslo nejen velké úspěchy, ale také přezdívku Mister Sangiovese. A to je velká výzva, ale syn Matteo ji přijal skvěle. To, co ho pohání, je jeho intenzivní vášeň pro italskou půdu a pěstování vína. Jedinečný charakter terroirů se proto odráží ve vínech z jeho rukou. V tomto případě je to terroir Verony, domova mnoha světově proslulých vín, jako jsou Valpolicella, Soave, Bardolino a samozřejmě skvělých Amarone. Nejlepší odrůdy, a tedy i nejlepší vína pocházejí z Euganských vrchů severně od Verony. Je to místo, kde hrozny dokonale dozrávají na slunci pod vlivem jemného vánku od mnoha jezer v Benátsku. Víno je dokonce pojmenováno podle sopečných kopců, které byly vytvořeny před miliony let a které nabízejí obzvláště úrodnou půdu a místní je nazývají… Správně: Scarànto.

 

Scarànto: vášeň pro čisté italské víno

 

Pro tuto speciální edici Scarànto Rosso Verona IGT si enolog Matteo Bernabei vybral francouzského Merlota a Syrah a místního hrdinu Corvinu. Posledně jmenovaná odrůda je nejen základem světově proslulého Amarone, ale je také připravena (pro toto Scarànto) stejným způsobem. Zatímco hrozny francouzských kolegů byly již v září sklizeny, vylisovány a svěřeny do dubových sudů, hrozny Corviny zůstaly na vinici o měsíc déle. Pod zářivým sluncem a ochlazujícím vánkem ztratily část šťávy. Po sklizni se hrozny opět nechaly měsíc sušit, aby se odpařilo ještě více šťávy. To, co Corvina ztratila v džusu, získala během tohoto procesu na koncentraci a vůních. Bohaté příchutě byly dále vylepšeny tím, že se šťáva nechala zrát po dobu šesti měsíců v dubových sudech. A zatímco italské hrozny zrály v jednom sudu, šťáva z francouzských kolegů zrála společně v jiném. Odrůdy se sešly až v lahvi. A po dalších šesti měsících odpočinku na lahvi nyní Scarànto hrdě vychází ze sklepa. Připraveno vás svést čistou italskou vášní!

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!