Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Hodnocení:
******

Hledáte něco nového, ale zajímavého? Tak tady jsme s novým Bordeaux, tedy skoro…
Bohaté a sladké, medové a vyvážené. Intenzivnější aroma připomíná sušený ananas, med, kandované pomeranče a mango s atraktivními kořenitými podtóny. Toto je skutečně dezertní víno a myslíme si, s créme brulée je to nejlepší kombinace.

Sauternes l'Ilot de Haut-Bergeron AOC Bordeaux 0,375l

Popis vína

 • Doporučené servírování Dezerty, Foie gras, Tarte Tatin
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Archivace Do roku 2030
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 6 °C
 • Ročník 2013
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Bordeaux
 • Druh vína Bílé víno
 • Typ vína Sladké víno
 • Odrůda Semillon (90%), Sauvignon Blanc (5%), Muscadelle (5%)

Mohlo by Vás také zajímat

2013

Sauternes l'Ilot de Haut-Bergeron AOC Bordeaux 0,375l

Široké, bohaté a komplexní sladké víno s hloubkou a délkou

Vyrobené z hroznů, které pocházejí z jediné parcely v Sauternes, která se nachází na ostrově v řece Ciron.

Krásná svěží lesklá zlatá barva. Bohatá vůně Sauternes s tóny medu, meruňky, pomeranče a ořechu, s jemným nádechem ušlechtilé plísně. Široká, bohatá a komplexní sladká chuť s hloubkou a délkou. Viskózní med, meruňky, ananas a mango vyvážené svěží kyselinkou. Koncentrovaný dezertní nektar ze špičkového ročníku 2013 v Sauternes. Požitek!

Bordeaux

Bordeaux je pro mnohé synonymem pro víno. První vinice zde byly vysázeny již v 1. století našeho letopočtu. Ve stoletích, která následovala, se víno stalo velmi populárním, a to i mimo Francii, což kulminovalo prvními vývozy vína do Anglie v polovině 12. století.

V Bordeaux se nacházejí světoznámá château, která vyrábějí ta nejprestižnější vína. Zvláště červená, růžová, bílá, sladká a šumivá vína se vyrábějí ve velkém. Někdy jsou rozdíly v půdě, podnebí a složení v rámci jedné apelace tak velké, že i přes použití stejných odrůd a vinařských metod, vznikají velmi rozdílná vína.

Ušlechtilá plíseň

Ušlechtilá plíseň nebo-li pourriture noble je proces, kdy houba postihuje slupku hroznů. Vzniká specifická šedá plíseň, Botrytis cinerea, která za určitých klimatických podmínek - ranní mlhy a tepla – většinou udeří v závěru roku. Interakce mezi vlhkostí a teplem vytváří ideální prostředí pro rozvoj plísně. Hrozny ztrácejí vlhkost a vznikají koncentrované, velmi sladké rozinky. Francouzská vinařská oblast Sauternes, odkud toto lahodné dezertní víno pochází, je známá právě touto plísní, která se zde vyskytuje více či méně každý rok. Výroba tohoto typu vína je riskantní a velmi pracná. Vzhledem k pečlivé sklizni a nízkým výnosům na hektar, jsou tato vína velmi drahá.

Ušlechtilá plíseň je přirozený jev, který lze jen málo ovlivnit. Pokud nejsou ideální přírodní podmínky, vliv Botrytis je menší až nulový. Nicméně, vína vyrobená vlivem této plísně se mohou vyrábět pouze v apelaci Sauternes. Pokud má Botrytis nepatrný vliv na hrozny, může vinař používat kryo-extrakci, zmrazení hroznů, které se poté lisují.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!