Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
2 zlaté medaile
San Tanaro Passito Appassimento DOC Rosso

Popis vína

 • Zlatá medaile Berliner Wein Trophy 2019 , Gilbert & Gaillard
 • Doporučené servírování Srnčí, divočák, grilované maso, zralé sýr, čokoládové dezerty
 • Odrůda Barbera, Dolcetto
 • Obsah alkoholu 14%
 • Archivace Do roku 2028
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Piemont
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Jemné & Měkké
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

San Tanaro Passito Appassimento DOC Rosso

Dopřejte hroznům Barbera a Dolcetto stejné starověké římské ošetření jako hroznům pro skvělá vína Amarone a výsledek je naprosto úžasný! Intenzivní víno překypující ovocem namočeným v čokoládě. Toto San Tanaro ze srdce italské vinařské oblasti Piemont je bomba! Koncentrovaná, komplexní a svůdná. Nebesky chutné a hedvábně hladké Appassimento, které ukradlo srdce mnoha kritikům vína. Získalo zlato na Berliner Wein Trophy 2019 a od rozmazlených nosů renomovaných kritiků vína Gilbert & Gaillard. Velké jako Amarone a přesto tak malé v ceně!

 

Zářivé rubínově červené víno ze srdce Piemontu. Vyrobeno z optimálně vyzrálých a sušených hroznů, které dodávají vínu nesmírně koncentrovanou chuť. Nalijte jej velkoryse do sklenice a nechte se svádět komplexním a intenzivním aroma zralého, dušeného a džemu podobného ovoce jako jsou višně a švestky. Opulentní a krémová chuť s tmavými ostružinami, švestkami a třešněmi, orámovanými sladkým kořením a vanilkou, doplněné perfektní vrstvou čokolády. Bohaté jako sametový třešňový bonbon od mistra cukráře. Italská La dolce vita v celé své kráse!

 

Dolcetto a Barbera

 

Dolcetto a Barbera: směs z nebes! První odrůda je láskyplně označována jako „malá sladká“, což nic nevypovídá o sladkosti hroznů, ale o poměrně nízkém obsahu kyselinky ve vínech z této odrůdy. Dolcetto vyrábí měkká vína s intenzivními ovocnými tóny, nízkou kyselostí a jemnými taniny. V Piemontu je místním hrdinou, který vznikl v kopcích Langhe, jižně od oblasti Barolo. Dolcetto je nenáročné na pěstování a je oblíbené u mnoha vinařů. Hrozny dozrávají již v první polovině září, dva týdny před svým kolegou Barberou, a výnos je tak akorát. Mimo Piemont se však s touto odrůdou setkáme jen zřídka. 

 

Na rozdíl od Barbery, kterou lze najít v Austrálii a Chile, protože je všestranná ve vinařských stylech. V těchto vinařských zemích jdou hrozny obvykle do lahve solo, zatímco v domovské zemi se Barbera obvykle používá ve směsi. To ovšem neznamená, že je v Piemontu méně populární. Ve skutečnosti je jednou z nejpopulárnějších odrůd vinařské oblasti severozápadní Itálie. Z tohoto důvodu je ovocná Barbera, která vyrábí temná a plná vína, známá také jako Perla severní Itálie.

 

Appassimento

 

Appassimento je unikátní italská vinařská metoda. Světově známé Amarone a jeho malá sestra Valpolicella Ripasso jsou vyrobeny touto velmi speciální tradicí. Výsledkem je intenzivní víno s lákavými, svůdnými ovocnými chutěmi. Tato metoda je stará více než 3000 let a byla vynalezena Římany. Používané odrůdy jsou italské místní Corvina, Rondinella, Molinara, Corvinone a Oselata. Vinař nechá hrozny zrát co nejdéle a sklízí je až na konci doby sklizně. Výsledkem je, že hrozny mají vyšší koncentraci cukru, ale je zde také riziko, že se něco může pokazit. Pro zajištění kvality jsou hrozny sbírány výhradně ručně. Poté jsou sušeny ve "fruttaio". Jedná se o perfektně větranou sušárna, kde hrozny leží na rohožích z bambusu nebo slámy, popř. na dřevěných podnosech, a během sušení ztratí až třetinu vlhkosti. To jim ponechává obrovskou koncentraci cukrů a vůní. Poté jsou hrozny odpeckovány, rozdrceny a fermentovány. To se provádí při nízkých teplotách a proto pomalu (u Amarone asi 40 dnů). Jako konečný dotek víno dozrává ve velkých dřevěných barelech po dobu 12 až 18 měsíců. Poté víno dozrává ještě další rok na lahvi.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!