San Tanaro Langhe DOC Nebbiolo 2020 Piemont

Zlato
369 Kč –21 %
San Tanaro Langhe DOC Nebbiolo
369 Kč –21 % 289 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Čiré, granátové červené víno, které je stejně jako skutečné Barolo vyrobeno z odrůdy Nebbiolo. Nos je tedy rozmazlen nádherným aroma červeného ovoce, jako jsou třešně a jahody a jemné zemité tóny, které připomínají procházku lesem. Silná chuť a úžasně dlouhý povrch. Užijte si víno nyní nebo uchovejte i několik let.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto víno, které jsme našli v Langhe v srdci italské vinařské oblasti Piemonte, je také označováno jako „malé Barolo“. Toto pravé italské víno může mít nízkou cenu, ale vysokou kvaltu. Důkazem toho je zlatá medaile, kterou tento San Tanaro Nebbiolo obdržel od Gilbert & Gaillard. Víno plné červeného ovoce zalitého sluncem na pozadí cedru a tabáku. Ideální víno pro ty, kteří si chtějí vychutnat skvělá italská vína, ale nechtějí platit vysokou cenu.

 

Robustní a svůdné „malé Barolo“

Čiré, granátové červené víno, které je stejně jako skutečné Barolo vyrobeno z odrůdy Nebbiolo. Nos je tedy rozmazlen nádherným aroma červeného ovoce, jako jsou třešně a jahody a jemné zemité tóny, které připomínají procházku lesem. Silná chuť a úžasně dlouhý povrch. Užijte si víno nyní nebo uchovejte i několik let.

 

Nebbiolo

 

Je považován za jeden z nejlepších hroznů na světě, slávu musí sdílet s Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir a Syrah. Nebbiolo je však vrtošivý hrozen s vysokými nároky na umístění. Dobře odvodněná půda musí obsahovat vápenec, jíl a hnojiva a umístění vinice na jih až jihozápad - s mnoha hodinami slunečního svitu - v nejvyšším bodě kopce. Současně je hrozen zvláště citlivý na mráz, dozrává pozdě a nenávidí podzimní počasí. Hrozno pak může být přeměněno na nádherné, téměř portské víno s vznešenou sladkostí lemovanou vkusnými tóny koření, teplých zemitých tónů, dřeva a tabáku. A  to vše zabalené do autentického italského vína s přítomnými taniny.

 

Císař mezi italskými hrozny

Nebbiolo, take známe jako císař mezi italskými hrozny, je faktorem úspěchu velkých vín, jakými jsou Barolo a Barbaresco. V těchto vínech je dokonce jedinou povolenou odrůdou. Nebbiolo pochází z piedmontských kopců v Albě a Langhe. Druhou a jednou z nejzdnámějších oblastí je pak Piemonte, které se nachází jihozápadně od řeky Tonaro, od které tot víno získává svůj název. Region je známý svými zvlněnými kopci, lanýži a samozřejmě skvělými víny. Malebné vesnice jsou orámovány mnoha hektary vinic, které jsou zahaleny ranní mlhou od řeky Tonaro. Řeka poskytuje nejen fenomenální výhledy, ale také ideální živnou půdu pro hrozny vysázené na stráních podél břehů. Díky krásné a rozmanité krajině se Langhe nazývá take “Toskánsko severu”. Langhe je přinejmenším stejně krásné jako Toskánsko, ale dosud neobjevené širokou veřejností. Turistika je zde zaměřena především na gastronomické zážitky a je to místo pro milovníky piemontské kuchyně a samozřejmě vína jako Barolo a Barbaresco. Skvělá vína vyrobená z místní pýchy – hroznů Nebbiolo, která svou nejlepší stránku ukazují právě v tomto San Tanaru. Působivá vůně a hedvábně hladká chuť. Navíc příjemné i pro Vaši peněženku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Hodnocení: Medaile
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Nebbiolo
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Piemont
Země: Itálie
Zlatá medaile: Gilbert & Gaillard
sada: /san-tanaro-langhe-doc-nebbiolo-krabice/
lahev: /san-tanaro-langhe-doc-nebbiolo/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: