Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
San Tanaro Langhe DOC Nebbiolo

Popis vína

  • Zlatá medaile Le Guide Gilbert & Gaillard
  • Obsah alkoholu 14%
  • Archivace Do roku 2026 nebo k okamžité konzumaci
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 18-20 °C
  • Ročník 2018
  • Vinařská oblast Piemont
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Itálie
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

San Tanaro Langhe DOC Nebbiolo

Toto víno, které jsme našli v Langhe v srdci italské vinařské oblasti Piemonte, je také označováno jako „malé Barolo“. Toto pravé italské víno může mít nízkou cenu, ale vysokou kvaltu. Důkazem toho je zlatá medaile, kterou tento San Tanaro Nebbiolo obdržel od Gilbert & Gaillard. Víno plné červeného ovoce zalitého sluncem na pozadí cedru a tabáku. Ideální víno pro ty, kteří si chtějí vychutnat skvělá italská vína, ale nechtějí platit vysokou cenu.

 

Robustní a svůdné „malé Barolo“

Čiré, granátové červené víno, které je stejně jako skutečné Barolo vyrobeno z odrůdy Nebbiolo. Nos je tedy rozmazlen nádherným aroma červeného ovoce, jako jsou třešně a jahody a jemné zemité tóny, které připomínají procházku lesem. Silná chuť a úžasně dlouhý povrch. Užijte si víno nyní nebo uchovejte i několik let.

 

Nebbiolo

 

Je považován za jeden z nejlepších hroznů na světě, slávu musí sdílet s Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir a Syrah. Nebbiolo je však vrtošivý hrozen s vysokými nároky na umístění. Dobře odvodněná půda musí obsahovat vápenec, jíl a hnojiva a umístění vinice na jih až jihozápad - s mnoha hodinami slunečního svitu - v nejvyšším bodě kopce. Současně je hrozen zvláště citlivý na mráz, dozrává pozdě a nenávidí podzimní počasí. Hrozno pak může být přeměněno na nádherné, téměř portské víno s vznešenou sladkostí lemovanou vkusnými tóny koření, teplých zemitých tónů, dřeva a tabáku. A  to vše zabalené do autentického italského vína s přítomnými taniny.

 

Císař mezi italskými hrozny

Nebbiolo, take známe jako císař mezi italskými hrozny, je faktorem úspěchu velkých vín, jakými jsou Barolo a Barbaresco. V těchto vínech je dokonce jedinou povolenou odrůdou. Nebbiolo pochází z piedmontských kopců v Albě a Langhe. Druhou a jednou z nejzdnámějších oblastí je pak Piemonte, které se nachází jihozápadně od řeky Tonaro, od které tot víno získává svůj název. Region je známý svými zvlněnými kopci, lanýži a samozřejmě skvělými víny. Malebné vesnice jsou orámovány mnoha hektary vinic, které jsou zahaleny ranní mlhou od řeky Tonaro. Řeka poskytuje nejen fenomenální výhledy, ale také ideální živnou půdu pro hrozny vysázené na stráních podél břehů. Díky krásné a rozmanité krajině se Langhe nazývá take “Toskánsko severu”. Langhe je přinejmenším stejně krásné jako Toskánsko, ale dosud neobjevené širokou veřejností. Turistika je zde zaměřena především na gastronomické zážitky a je to místo pro milovníky piemontské kuchyně a samozřejmě vína jako Barolo a Barbaresco. Skvělá vína vyrobená z místní pýchy – hroznů Nebbiolo, která svou nejlepší stránku ukazují právě v tomto San Tanaru. Působivá vůně a hedvábně hladká chuť. Navíc příjemné i pro Vaši peněženku.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!