San Tanaro Langhe DOC Nascetta 2019 Piemont

379 Kč –21 %
San Tanaro Langhe DOC Nascetta
379 Kč –21 % 299 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Vynikající bledě žluté víno nejčistšího druhu. Nos je hýčkán vůní jablek, tropických citrusů a jemných středomořských bylin, jako je šalvěj a tymián. Zaoblené a ovocné na patře s tóny žlutého jablka, pomeranče, hrušky a grapefruitu. V závěru se odráží pěkná mineralita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dle názoru mnoho italských vinařů je odrůda Nascetta ušlechtilá. A také ji nazývají budoucím králem bílých vín. Kdysi téměř zapomenutá odrůda produkuje vynikající vína s dokonalou rovnováhou mezi kyselostí a exotickým ovocem. A tato krása z levého břehu řeky Tanaro je také obzvláště čistá se vznešenou minerálností. Krásné středomořské bylinky jsou třešničkou na dortu tohoto chutného San Tanaro Nascetta z kopců Langhe.

 

Vynikající bledě žluté víno nejčistšího druhu. Nos je hýčkán vůní jablek, tropických citrusů a jemných středomořských bylin, jako je šalvěj a tymián. Zaoblené a ovocné na patře s tóny žlutého jablka, pomeranče, hrušky a grapefruitu. V závěru se odráží pěkná mineralita.

 

Vína Itálie

 

Pro ty, kteří hledají víno vyrobené z jedinečné odrůdy, je Itálie tím pravým místem. Nikde na světě nenajdete tolik původních odrůd jako právě zde. Od světoznámých velikánů, jako je Nebbiolo, ze kterého se vyrábí slavné Barolo, až po relativně neznámé a neobjevené drahokamy. Například ovocná bílá odrůda Fiano, která se téměř výlučně vyskytuje v Kampánii, a také bílá Nascetta, kterou najdeme pouze v kopcích Langhe v Piemontu. Tato odrůda se zde pěstuje od 19. století a byla proslulá jemnými vůněmi a vynikajícími víny. Ale jelikož produkuje malé trsy s nízkým výnosem, brzy upadla v nemilost. Ve skutečnosti skončila téměř zapomenuta a určitě by nadobro zmizela, nebýt několika vinařů na konci 20. století, kteří tuto odrůdu oživili. A to je dobře, protože vína z této jedinečné odrůdy vykazují dokonalou rovnováhu mezi kyselostí a exotickým ovocem. První víno se objevilo na trhu v roce 1994. Téměř zapomenutá Nascetta však nebyla oficiálně zaregistrována, takže její název nebyl na etiketě povolen. Trvalo dalších šest let, než odrůda i víno získali uznání, i když pouze s nejnižší klasifikací Vino da Tavola. Brzy následovalo povýšení na Langhe Bianco DOC, ale název odrůdy nebyl na etiketě stále povolen. Přesvědčeni o kvalitě, vinaři se nevzdávali a v roce 2010 se dočkali velkého úspěchu. Od té doby se víno označuje klasifikací Langhe DOC Nascetta!

 

Vinařská oblast Langhe

 

Itálie je bohatá na jedinečné původní odrůdy, které lze nalézt pouze v malé a ohraničené oblasti. Nascetta, která je jednou z nich, se skrývá v kopcích Langhe na břehu řeky Tanaro. Zde roste bok po boku s celebritami, jako jsou Nebbiolo a Dolcetto, které vděčí za svou sílu řece a jejímu povodí. Řeka, která protéká přes Langhe, poskytuje různá mikroklimata a půdu složenou ze slínu, jílu a písku. Díky této všestrannosti zde nachází ideální podmínky široká škála původních odrůd. A v tom spočívá úspěch Langhe DOC. Tato vinařská oblast nabízí překvapivě širokou nabídku jedinečných vín. Originální, kvalitní a velmi chutná. Objednejte a ochutnejte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda v detailu: Nascetta
Rok: 2019
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Piemont
Země: Itálie
sada: /san-tanaro-langhe-doc-nascetta-krabice/
lahev: /san-tanaro-langhe-doc-nascetta/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: