Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
San Silvano Rosso

Popis vína

 • Zlatá medaile Gilbert & Gaillard
 • Doporučené servírování Hovězí pečeně, grilované maso, italské těstoviny, pizza
 • Obsah alkoholu 12%
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 17-18 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Apulie
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Jemné & Měkké
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

San Silvano Rosso

Rubínově červené San Silvano Sangiovese dokazuje, že se této toskánské odrůdě daří i v Apulii obzvláště dobře. Ve skutečnosti získává tato odrůda, která pravidelně sdílí lahev s kolegy, pod toskánským sluncem tolik chuti, že v tomto San Silvanu předvádí bezkonkurenční sólové vystoupení. Víno získalo zlatou medaili od renomovaných Gilbert & Gaillard. Čistě červený Ital, a za tak nízkou cenu. Klobouk dolů!

 

Jasně rubínově červené Sangiovese, která podává nádherný sólový výkon. Vychutnáte si lahodné téměř marmeládové vůně višní, šťavnatých třešní, ostružin a dotek středomořských bylinek. Lehkou kořenitost lze také nalézt v chuti, stejně jako náznak moka, i když to je hlavně italské letní slunce, které se zde odráží prostřednictvím zralých ostružin a červených bobulí. Úžasně šťavnaté a hladké. Italská delikatesa, kterou si každý oblíbí.

 

Sangiovese

 

Kolébka Sangiovese je v Toskánsku. Tam tvoří tato ovocná odrůda základ skvělých vín jako jsou Chianti, Brunello di Montalcino a Rosso di Montepulciano. V průběhu let se odrůda rozšířila do celé Itálie a je nejen jednou z nejstarších, ale také jednou z nejrozšířenějších italských rév. Najdeme ji v Le Marche, Umbrii, Laziu, Kampánii, v Apulii a na italských ostrovech Sicílie a Sardinie. I v mezinárodním měřítku dosahuje Sangiovese stále lepších výsledků, mimo jiné i v Kalifornii a Austrálii. V doslovném překladu znamená Sangiovese „krev Jupitera“, což odkazuje na římské nejvyšší božstvo. Odrůda má tedy co dokazovat, a při správném ošetření může uspět grandiózním způsobem! Toto vše můžete nalézt v tomto San Silvanu vyrobeného ze Sangiovese, které zrálo na vinicích v Apulii. Tzv. podpatek italské boty je úrodný a teplý, zatímco vánek od moře zajišťuje ochlazení. Vynikající klima pro modrou odrůdu, která je známá tím, že chamtivě absorbuje vlastnosti terroiru. Na rozdíl od Cabernetu Sauvignon je to skutečný hroznový chameleon. Zatímco se původně francouzský kolega chová téměř stejně na téměř každé vinici, a to kdekoli na světě, Sangiovese má pokaždé jinou podobu. Ve skutečnosti jsou dokonce patrné jemné rozdíly mezi hrozny ze dvou úponků, které jsou na jiném místě stejné vinice. V Apulii získávají hrozny nádhernou letní svůdnost a lehké středomořské bylinky. Lahodné!

 

Apulie: vycházející hvězda Itálie

 

Nejchutnější vína se vyrábějí v Apulii. Není náhodou, že se jí také říká vycházející hvězda italských vinařských oblastí. Relativně plochá a úrodná oblast dosahuje dobrého pokroku také v oblasti zemědělství. A to navzdory suchu. Přestože je v Apulii teplo a sucho (z lat. apluvia, což znamená „nedostatek deště“), některým plodinám se zde daří. Jmenovitě obilí, fíkům, mandlím, tabáku a hroznům. Ne každá odrůda však vydrží spalující vedro. Původně středoevropské odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Chardonnay se na keřích scvrkávají. Ne tak původní odrůdy Negroamaro, Primitivo a Sangiovese. Ve slunné italské botě jejich hrozny zaručují charakteristická a chutná vína. Tento San Silvano Rosso Puglia IGT je toho nepochybně důkazem.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!