Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
San Luigi Bianco Terre di Chieti IGP Abruzzo

Popis vína

 • Doporučené servírování Jako aperitiv, saláty, ryby
 • Odrůda Trebbiano
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2019
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Abruzzo
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Hladké & ovocné
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

San Luigi Bianco Terre di Chieti IGP Abruzzo

Křupavě svěží a překvapující Trebbiano

 

Krásná vína San Luigi jsou vysoce oceňována mnoha našimi zákazníky a patří mezi naše nejoblíbenější. Tato řada vín je průběžně doplňována a my se vždy snažíme získat nejnovější přírustek. Tentokrát vás příjemně překvapíme stylovou italskou bílou specialitou. Skutečný klenot Trebbiano, které je nejlepším hráčem v oblasti Abruzzo. Hrozny pocházejí z vinic v malé oblasti „Terre di Chieti“, která leží na západ od Jaderského moře. Vína z tého oblasti jsou známá svěžím, ovocným a zejména minerálním aroma. Co dělá „Terri di Chieti“ tak speciální? Navzdory lehkému a přístupnému charakteru je to víno s opravdovou třídou a stylem. Dle našeho názoru je to skvělé víno na oslavu léta!

 

Křišťálově čistá, zlatožlutá barva a živá, svěží vůně citrusů, jablek, bylin a minerálů. Chuť je lahodně svěží, se šťavnatými ovocnými tóny a příjemnou vytříbenou minerální strukturou. Aroma citrusů, jablek, ananasu a jemných bylin dávají krásné chuti skutečný zážitek. Dlouhý, ovocný závěr s mírným brněním na konci.

 

Trebbiano d'Abruzzo

 

Trebbiano d'Abruzzo je špičkovým hráčem ve vlastním regionu, a proto byla  apelace pojmenována právě po této odrůdě. Existuje několik druhů Trebbiana, všechny bílé, ale zcela odlišné ve stylu. Trebbiano se často pěstuje v Itálii, ale původně odtud nepochází. Odrůda je také známá jako Ugni Blanc a často se také pěstuje ve Francii. V posledních letech se kvalita vín v této oblasti zvyšuje obrovskými skoky. Vinaři se nyní spíše soustřeďují na nízké výnosy pro získání optimální kvality. Odrůda často dává svěží, ovocná a dokonce i minerální vína, která jsou mezinárodně oceňována. Pro vynikající chuť se Trebbiano doporučuje konzumovat mladé.

 

Vína z krásného Abruzzo

 

Krásná oblast Abruzzo je velmi bohatá na přírodní krásy. Vysoké hory, malebné klikaté silnice a krásná čistá jezera jsou pro ni charakteristická. Vinice jsou položeny ve výšce až 500 metrů nad mořem. Díky této poloze dozrávají hrozny pomaleji a vzácné kyseliny se rozvíjejí do nádherné vůně. Tento region má dvě podnebí; středomořské podél pobřeží a kontinentální, které převládá v horách. To poskytuje oblasti Abruzzo ty nejideálnější podmínky k pěstování nejvybranějších vín, přičemž nejlepší vinice jsou umístěny zejména severně a jižně od města Pescara.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!