Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
San Luccardi Montepulciano d'Abruzzo DOC oak aged

Popis vína

 • Doporučené servírování Steaky, vepřová roláda, telecí medailonky, boloňské těstoviny
 • Odrůda Montepulciano
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Archivace Do roku 2023
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 18-20 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Abruzzo
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

San Luccardi Montepulciano d'Abruzzo DOC oak aged

Tak se nám to líbí! Toto San Luccardi Montepulciano je plné šťavnatých červených třešní. Bohaté a zralé, políbené sluncem a hedvábně hladké. Krátký flirt s dubem dodává trochu kořenitosti a tělo. Lahev plná poctivého italského řemesla od vinařů ze San Luccardi, kteří vyrábějí v Abruzzu úžasná vína z místního hrdiny, odrůdy Montepulciano. Dost měkké na to, abyste si víno vychutnali samotné, a dostatečně silné k lahodným italským pokrmům jako jsou těstoviny a maso.

 

Třpytivé fialovočervené víno, které rozmazluje nos bujnou vůní červeného ovoce a zralých třešní, tak charakteristickou pro odrůdu Montepulciano. Měsíc zrání na dubu dodává kořeněné a kouřové tóny dřeva. Měkké třísloviny poskytují hedvábně hladký pocit v ústech, zatímco hřebíček, cedrové dřevo a bobkový list dodávají vínu sílu. V ústech samozřejmě spousta třešní, bohatě zdobených tmavou čokoládou. Svůdná italská ovocná bomba s krásným zakončením, které doznívá neuvěřitelně dlouho.

 

Abruzzo

 

Na východ od Říma, v lýtku italské boty, leží oblast Abruzzo. Drsná, krásná a řídce osídlená, se čtyřmi národními parky, malebnými horskými vesničkami a spoustou vinic. Kdysi se zde pěstovaly hrozny, které se používaly pro levná vína. Dnes je ovšem Abruzzo synonymem kvality. Oblast se dostala zpět na mapu díky bílému Trebbianu a červenému Montepulciano d'Abruzzo. To druhé se vyrábí zhruba ve dvou variantách: silné & plné a ovocné & hedvábně měkké. Druhá varianta zahrnuje San Luccardi Montepulciano d'Abruzzo, lahodné víno plné červeného ovoce jako jsou šťavnaté třešně. Hrozny měly to štěstí, že zrály na vápencových svazích podhůří Apenin, kde převládá jedinečné mikroklima. Silný vánek zajišťuje dobré větrání na vinicích, zatímco slunce vyhřívá hrozny, a navíc jsou zde velké rozdíly v teplotách ve dne a v noci. Montepulciano, které najdete po celé Itálii, je zde jako doma. Nikde jinde v Itálii nedosahuje tak krásných výsledků jako tady, na pobřeží Jaderského moře. Hrozny dodávají jemně koncentrovanou sladkost, která je v tomto San Luccardi dokonale vyvážená čerstvými ovocnými kyselinami a krásnými tóny dřeva.

 

Montepulciano d'Abruzzo

 

Mluvili jsme o tom, kde se Montepulcianu daří nejlépe: v Abruzzu. Ale odkud pochází? Kolébka se s největší pravděpodobností nachází v toskánském městě Montepulciano, kde se vyrábí slavné víno Vino Nobile di Montepulciano. Ne však z hroznů Montepulciana ale ze Sangiovese. To je také zodpovědné za skvělé víno Brunello. Matoucí? Trochu. Naštěstí se to docela snadno vyřeší údajem d'Abruzzo, s nímž se setkáte u jména vína a někdy u označení hroznů. Proto San Luccardi Montepulciano d'Abruzzo.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!