Rupenera Nero d’Avola Appassimento 2022 Sicílie

Novinka
275 Kč –9 %
Rupenera Nero d’Avola Appassimento
275 Kč –9 % 249 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Výrazná tmavě fialová červená. Velkorysá, smyslná, hedvábně jemná a bohatě vrstvená, chuťová exploze borůvek, třešní, modrých švestek a cassis s vanilkou a mléčnou čokoládou. Hedvábně jemná, bohatě vrstvená Nero d'Avola Appassimento. Sicilská specialita vyrobená ve stylu Amarone. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrazná tmavě fialová červená. Velkorysá, smyslná, hedvábně jemná a bohatě vrstvená, chuťová exploze borůvek, třešní, modrých švestek a cassis s vanilkou a mléčnou čokoládou. Hedvábně jemná, bohatě vrstvená Nero d'Avola Appassimento. Sicilská specialita vyrobená ve stylu Amarone. Částečně vyzrálé na dubu. 100% Nero d'Avola, 13,5 % alk. Vynikající nynínebo až do roku 2027. Vynikající „samotné“, s těstovinami al ragú, lilkem Parmigiana, pizzou a pečenou dýní. 

Hrozen Nero d'Avola je nejznámější víno z italského ostrova Sicílie. Tato původní odrůda se téměř výhradně pěstuje na tomto ostrově a produkuje ovocná a měkká červená vína. Červená italská vína vyrobená z Nero d'Avola poznáte podle jejich pevného těla, chuti tmavé třešně a jemných pepřových tónů. Když se červená vína rozvinou ve dřevě, získají komplexnost a chuť kávy a tabáku. 
 
Appassimento 
 
Appassimento je speciální způsob výroby vína, při kterém se hrozny sbírají až na poslední chvíli. Ručně sbírané hrozny se pak suší v bednách, které jsou naskládány do „frutaio“. Jedná se o vysychající podkroví s několika poklopy ve střeše, kterými může snadno foukat vítr. To, co se zde odpaří z hroznů, se přidá jako koncentrát ovocného cukru a aromata. Poté víno zraje několik měsíců v částečně dubových sudech a další rok v lahvi. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2027
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Pečené maso,pizza,vyzrálé sýry
Druh vína: Suché víno
Chuť: Robustní & Silné
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Primitivo
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /rupenera-nero-d-avola-appassimento-krabice/
lahev: /rupenera-nero-d-avola-appassimento/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: