Rockhawk Shiraz 2020 Kalifornie

259 Kč –23 %
Rockhawk Shiraz
259 Kč –23 % 199 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Intenzivní, tmavá fialově-červená barva. Bujný, svůdný ovocný buket sladkých bobulí Shirazu a černých třešní, u Blackhawku tak typické podušky kypré moka a toffee. Stejně silný v ovoci Shiraz jako Crozes Hermitage, ale zaoblenější. Pěkná měkká, krémová a pevná chuť plná tmavého ovoce, čokolády a voňavého koření. Zrálo tři měsíce v americkém dubu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rockhawk vám představuje nový 100 % Shiraz! Bohatý na černé bobule a voňavé koření à la Crôzes Hermitage. Samozřejmě, v charakteristickém stylu Rockhawk plném moka toffee a karamelu.

 

Intenzivní, tmavá fialově-červená barva. Bujný, svůdný ovocný buket sladkých bobulí Shirazu a černých třešní, u Rockhawku tak typické podušky kypré moka a toffee. Stejně silný v ovoci Shiraz jako Crozes Hermitage, ale zaoblenější. Pěkná měkká, krémová a pevná chuť plná tmavého ovoce, čokolády a voňavého koření. Zrálo tři měsíce v americkém dubu.

 

Kalifornie

 

Kalifornská vína jsou neuvěřitelně populární. Není to jen díky vynikající půdě a různým mikroklimatům, ale také vitalitou vinařského průmyslu. Citujeme Jamese Lapsey, který pracuje na vinařské univerzitě University of Davis v Kalifornii. Tento vědec říká: "Jakostní vína jsou v Kalifornii vyráběna méně než 35 let. Tudíž je zde v podstatě všechno nové: vinařství, vinařské firmy, zařízení a vybavení, vinařské oblasti, ale i víno a nápady." Více než 90 % kalifornských vín se vyrábí v Central Valley. Tato oblast je nejproduktivnější zemědělskou oblastí na světě. Je to slunná a úrodná oblast se systémem zavlažovacích kanálů. Ty zajišťují hroznům ideální podmínky, a tak vznikají ta nejlepší vína.

 

Shiraz

 

Odrůda Shiraz, ve francouzštině také známá jako Syrah, byla přivezena ve středověku ze Středního východu do Evropy a odtud koloniálními cestami do Austrálie, Jižní Afriky a do zbytku světa. Shiraz je velmi odolná odrůda, která je imunní vůči většině nákaz. To také vysvětluje, proč se pěstuje prakticky kdekoliv. Nicméně nejlépe se jí daří v teplém, suchém podnebí. Nevýhodou je, že vinná réva roste dost bujně a musí se proto často prořezávat. Což může být velmi pracné. Pokud nejsou hrozny sklizeny včas, ztrácejí rychle chuť a dávají mdlé víno.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Pečené a grilované maso
Druh vína: Suché víno
Chuť: Pevné, jemné a krémové
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Shiraz
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Kalifornie
Země: USA
Zrání: 3 měsíce v dubovém sudu
sada: /rockhawk-shiraz-krabice/
lahev: /rockhawk-shiraz/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: