Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Rasne Rosso di Toscano Signature IGT Toscane

Popis vína

 • Doporučené servírování Rizoto, červené maso, pikantní sýry
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Zrání 10 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Fantastický archivační potenciál až do roku 2027
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16-18 °C
 • Ročník 2017
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Rasne Rosso di Toscano Signature IGT Toscane

Nebesky chutné Rosso s mléčnou čokoládou s lanýži ve stylu skvělého Brunella.

 

Zářivá, tmavě teplá, granátově červenohnědá barva, která je mnohem tmavší než u většiny Brunella. Překvapivě krásný a široce vonící buket se sladkým lesním ovocem, bílými lanýži, mléčnou čokoládou a sametovou zemitostí. Chuť je saténová, zaoblená, silná a vytříbená. Bohatá na tmavé ovoce, lanýže a kakao. Díky svůdnému koření, černému lesnímu ovoci a krémové čokoládě je stejně vynikající jako nejlepší Brunello.

 

Rasne Rosso

 

Před časem jsme objevili v malé sklepě pro Brunello víno, které se někdo snažil skrýt. Víno s tak nesmírně smetanovou čokoládou s lanýži, s jakou se setkáte jen u nejkrásnějšího Brunella. Víno se ukázalo být vzácné a bylo určeno výhradně pro několik místních restaurací.

 

Tajemství vysoké kvality je částečně dáno nesmírným bohatstvím hroznů Pugnitello, kterým se v roce 2016 dařilo výjimečně dobře. Pugnitello je modrá toskánská odrůda, která roste v kompaktních trsech ve tvaru pěsti (pugno). Po desetiměsíčním zrání na dubu dodali tyto hrozny vínu svůdnou čokoládu a moka chuť.

 

Toto cuvée, speciálně vyrobená pro vás, má také speciální etiketu. Nikoliv modré Poggio, ale tradiční černozlatou, která se používá také pro Brunello di Montalcino od Rasne. Vzhledem k tomu, že majitel je velmi hrdý na výsledek tohoto vína, poprvé opatřil etiketu svým podpisem.

 

Poggio Nardone

 

Alessandra a Tiziano Ciacci z vinařství Poggio Nardone vyrábějí vína v oblasti Montalcino již od roku 1996. Vinařství pokrývá deset hektarů v jihozápadním Montalcinu, které jsou obklopené stromy typickými pro tuto oblast, dubem, cesmínem a vřesy. Půda se skládá převážně ze slínu a vápence, a je bohatá na minerální soli. Skromná velikost Poggio Nardona majitelům umožňuje vyrábět vína s velkým důrazem na detail. Jejich vína jsou klasická, komplexní, vyvážená a velmi konzistentní kvality. Včetně speciálního Brunello di Montalcino a tohoto nesrovnatelně krásného Rosso di Toscana. Komplexní, plná klasika s lákavou smetanovou plností.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!