Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Rasne Rosso di Toscano IGT
Rasne Rosso di Toscano IGT

Popis vína

 • Doporučené servírování Červené maso, Rizoto, Pikantní sýry, Pikantní casserole
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Archivace Do roku 2023
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2014
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Odrůda Sangiovese (80%), Pugnitello (20%)
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2014

Rasne Rosso di Toscano IGT

Toto toskánské Rosso Brunello je skrytý poklad. Díky šťavnatým třešním a smetanovým lanýžům je stejně dobré jako vynikající Brunello, které zrálo několik let!

 

Teplá tmavě červená barva s hlubokým jádrem. Příjemná otevřená vůně se svůdnými sladkými plody, italským kořením, kakaem a sametovou zemitostí. Široké, hedvábné víno s intenzivní chutí, bohatou na tmavé ovoce, šťavnaté masité červené třešně a smetanovou čokoládu s lanýži.

 

Vinařství Poggio Nardone

 

Alessandra a Tiziano Ciacci z vinařství Poggio Nardone vyrábějí vína v oblasti Montalcino již od roku 1996. Vinařství pokrývá deset hektarů v jihozápadním Montalcinu, které jsou obklopené stromy typickými pro tuto oblast, dubem, cesmínem a vřesy. Půda se skládá převážně ze slínu a vápence, a je bohatá na minerální soli. Skromná velikost Poggio Nardona majitelům umožňuje vyrábět vína s velkým důrazem na detail. Jejich vína jsou klasická, komplexní, vyvážená a velmi konzistentní kvality. Toto Rosso Toscano je velmi populární v restauracích, protože obsahuje tolik smetanové čokolády s lanýži, kolik bychom za normálních okolností našli jen u prvotřídního Brunella.

 

Sangiovese

 

Sangiovese je italská modrá odrůda, která je velmi dobře zastoupena v apelaci Chianti. Sedmdesát až osmdesát procent vinic je zde osázeno Sangiovese. Tato odrůda má překvapivou historii. Pochází z křížení odrůd Ciliegiolo a Calabrese di Monte Nuovo. Calabrese nepochází z Toskánska, ale narodilo se v kopcích západně od Neapole. To je velmi výjimečné, neboť existuje jen několik odrůd, které mají svůj původ v této sopečné půdě.

 

Odrůda Sangiovese je zvláště citlivá na klimatické podmínky a půdu. Jaké víno nakonec vznikne tedy zcela závisí na těchto podmínkách. Vína Sangiovese jsou poddajná, aromatická a ovocná a často velmi kvalitní. Mladá vína obsahují hodně ovoce, mají vysokou kyselost a přiměřené množství tříslovin. Pokud se vinař rozhodne pro zrání vína na dřevě, víno získá šťavnaté nuance karamelu, kandovaného ovoce, zemitost a kouřové tóny. Sangiovese je vhodné i do směsí. Především směsi s Cabernetem Sauvignon, Canaiolem a Mamolem produkují velmi dobrá vína. Typické Sangiovese má kořeněnou vůni tymiánu, třešní, fialek a čerstvých rajčat.

 

Toskánsko

 

Toskánsko bylo odjakživa důležitou oblastí s bohatou historií. Města jako jsou Florencie, Pisa a Siena jsou světově proslulá. Světoznámí spisovatelé a sochaři, jako jsou Dante, Michelangelo a Galileo pocházejí z této oblasti. Vlnící se krajina je pro Toskánsko typická, vinice hraničí s cypřiši a olivovníky. Kopce, které charakterizují krajinu, mají zásadní vliv na kvalitu vína. Výše položené vinice jsou chladnější a dávají většinou kvalitnější vína. Většina červeného vína se vyrábí z odrůdy Sangiovese. Ačkoli se tato odrůda pěstuje po celé Itálii, nejlepší vína produkuje právě v Toskánsku.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!