Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Principesco Brunello di Montalcino DOCG
Principesco Brunello di Montalcino DOCG

Popis vína

 • Doporučené servírování Zvěřina, Sýry, Maso
 • Odrůda Sangiovese (100%)
 • Chuť Kořeněné & Elegantní
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Země původu Itálie
 • Ročník 2012
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Doporučená teplota podávání 18-20 °C

Mohlo by Vás také zajímat

2012

Principesco Brunello di Montalcino DOCG

Elegantní Brunello di Montalcino ze špičkového ročníku 2012!

Krásné barikové víno z vysoce ceněného ročníku 2012. Jasná rubínová barva a intenzivní aroma zralého červeného ovoce a vanilky s nádechem kávy a tabáku. Plná a elegantní chuť s dobrou strukturou a jemnou kyselinkou. Závěr je dlouhý a vyvážený s pikantními dojmy.

Brunello di Montalcino DOCG

Brunello di Montalcino je nejznámější víno v Itálii. Jeho ohromující výrazná chuť je jedinečná. V roce 1980 obdrželo klasifikaci DOCG, která se vztahuje pouze na ta nejlepší vína! Odrůda Brunello, která pochází z jižního Toskánska, je místní variantou odrůdy Sangiovese. Víno má fantastický archivační potenciál, čtyřicet nebo dokonce i padesát let! Starší vína mají aroma a chuť v dokonalé harmonii.

Toskánsko

Toskánsko bylo odjakživa důležitou zemí s bohatou historií. Města jako jsou Florencie, Pisa a Siena jsou světově proslulá. Světoznámí spisovatelé a sochaři, jako jsou Dante, Michelangelo a Galileo pocházejí z této oblasti. Vlnící se krajina je pro Toskánsko typická, vinice hraničí s cypřiši a olivovníky. Kopce, které charakterizují krajinu, mají zásadní vliv na kvalitu vína. Výše položené vinice jsou chladnější a dávají většinou kvalitnější vína. Většina červeného vína se vyrábí z odrůdy Sangiovese. Ačkoli se tato odrůda pěstuje po celé Itálii, nejlepší vína produkuje právě v Toskánsku.

Cantina di Montalcino

Vinařství Cantina di Montalcino bylo založeno v roce 1970. Leží v obci Montalcino, která se nachází cca 35 km od města Siena. Je to jediné vinařské družstvo v této oblasti. Na ploše 160 hektarů vinic pracuje sto malých vinařů, kteří společně vyrábějí vynikající vína. Společnost nedávno realizovala nový moderní projekt, který dokonale ladí s krajinou. Cílem zemědělců je vytvářet vynikající vína v dokonalé rovnováze mezi nejnovějšími technologiemi a tradicemi a také s respektem k zákazníkovi a životnímu prostředí.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!