Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Prime’s Vintage Port 1984

Popis vína

  • Odrůda Tinta Roriz, Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Cao
  • Chuť Bohaté & Sladké
  • Typ vína Sladké víno
  • Druh vína Portské víno
  • Vinařská oblast Douro
  • Země původu Portugalsko
  • Ročník 1984
  • Uzávěr Korek
  • Obsah alkoholu 20%
  • Doporučená teplota podávání 16-18 °C

Mohlo by Vás také zajímat

1984

Prime’s Vintage Port 1984

Krásně vyzrálé 31leté Vintage Port

Toto fantastické 31leté Vintage portské vyniká komplexností. Intenzivní vůně švestek, cedru, pikantního ovoce a dlouhé, expanzivní a široké aroma. V chuti kandované ovoce, sladké rozinky, med, mahagon, karamel, pikantní opulentnost, tabák a čokoláda. Nádherné.

Portské

Portské je fortifikované (dolihované) víno. Přerušením kvašení a díky dodatečnému alkoholu si víno zachovává zbytkové cukry a obsah alkoholu se zvýší na 19 až 22 procent. Portské je pojmenováno podle přístavního města Porto a pochází z oblasti Douro, která patří k nejstarším regulovaným oblastem původu na světě.

Douro je unikátní oblast, která je uvedena na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Údolí je tvořeno terasovitými vinicemi, které jsou pro Porto charakteristické. Tyto terasy jsou někdy i století staré a obdělávají se ručně, protože půda obsahuje hodně kamení.

Vintage Port

Vintage Port je portské, které je vyrobené z jediné, mimořádně dobré úrody. Víno se lahvuje poté, co zrálo dva roky na dřevě, dále odpočívá na lahvi a na trh přichází po více než 20 letech.

Upozornění!

Toto portské bylo (nefiltrované) lahvováno v roce 1984. V průběhu let se v láhvi vytvořil sediment, proto doporučujeme víno dekantovat. Po otevření je doba doporučené spotřeby více než měsíc.

Korek je měkčí a je možné, že nahoře bude trošku nazelenalý. To je zcela normální a nemá to žádný vliv na chuť. Důrazně však doporučujeme, abyste láhev otevírali opatrně, aby nedošlo k jeho poškození. Věnujte prosím otevření láhev dostatek času, abyste si poté mohli v klidu vychutnat sklenku vynikajícího portského.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!