Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Poseidon Greco di Tufo DOCG

Popis vína

 • Doporučené servírování Kuře, garnát, krevety, grilované ryby
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2017
 • Vinařská oblast Kampánie
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Itálie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Poseidon Greco di Tufo DOCG

Pokud Poseidon, bůh moře, opustí své výsostné vody pro sklenku vína, pak to musí být velmi dobré víno! Obzvláště pokud tento řecký bůh musí vstoupit na italské území, do Kampánie. Ale právě v této oblasti ukazuje původně řecká odrůda Greco di Tufo svoji nejlepší stránku: svěží a pevné víno s dobrou dávkou minerality a osvěžující kyselosti, díky čemuž jsou tato vína tak vzrušující. Tento Poseidon Greco di Tufo DOCG je jedním z nich. Chutná božsky!

 

Barva je intenzivní slámově žlutá. Greco di Tufo je známé bujnou vůní žlutého citrusového ovoce. Tu najdeme i v tomto Poseidonu doplněnou tóny hrušky, melounu a přítomností jemných květin. V chuti jsme rozmazleni lahodnou rovnováhou pomerančové kůry a příjemnou minerálností. Tóny, které přetrvávají hluboko do závěru. A právě tímto se božské Greco di Tufo odlišuje od ostatních vín.

 

Greco di Tufo

 

Greco di Tufo pochází z Řecka. Odrůda byla převezena z Řecka do Itálie ještě před začátkem naší éry. Našla nový domov asi 60 kilometrů od Neapole v oblasti u vesnice Tufo v Kampánii. V římských dobách se odrůdě dařilo dobře, ale potom se na ni prakticky zapomnělo. Odrůda zmizela, dokud se s ní při hledání autentických regionálních odrůd nesetkal vinný archeolog Antonio Mastroberardino. Díky úsilí Mastroberardina, který je potomek slavné vinařské rodiny stejného jména, si i nyní můžeme vychutnat zapomenuté odrůdy jako jsou Fiano, Aglianico a Greco di Tufo. Se žluto-šedou slupkou s hnědými skvrnami to sice není žádný krasavec, ale dává božská vína. Tento Poseidon Greco di Tufo to dokazuje jako žádný jiný.

 

Velvyslanec italských vín

 

Poseidon Greco di Tufo pochází ze sklepů Enoitalia, největšího soukromého vinařství v Itálii a zároveň velvyslancem italských vín. Lidé v Enoitalii považují za svůj úkol, aby si nadšenci na celém světě užili výjimečných vín, která vyprávějí příběh. Příběh o Itálii, italských vinařských oblastech a zvláštních odrůdách, které se zde pěstují. Příběh, ve kterém jedinečný charakter těchto odrůd a jejich terroir tvoří společnou nit. Z tohoto důvodu je vinařství součástí VIVA, projektu italského ministerstva životního prostředí a ochrany půdy a moře, kde je udržitelnost ve vinařství na prvním místě. Protože dobrý vinař ví: chce-li získat to nejlepší z hroznů, musí také pečovat o révu a dělat to nejlepší možné. A to dělají velvyslanci Enoitalie. To je patrné i z tohoto krásného bílého vína se zvláštním minerálním nádechem, který lze rozpoznat pouze v nejlepších vínech Greco di Tufo.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!