Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
Porte d'Orange Côtes du Rhône AOP Rouge

Popis vína

 • Zlatá medaile Concours des vins orange
 • Doporučené servírování Steaky, husa, zvěřina, vyzrálé sýry
 • Odrůda Syrah, Grenache
 • Obsah alkoholu 15%
 • Archivace Do roku 2023
 • Uzávěr Korek
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Rhône
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Jemné & Měkké
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Porte d'Orange Côtes du Rhône AOP Rouge

Oblast Vaucluse v Côtes du Rhône produkuje skvělá vína. Kdo nezná tmavé a silné Chateauneuf-du-Pape? A co stejně silná červená vína z Gigondas? Krásná vína se vyrábějí pod dýmajícím Mont Ventoux a toto Porte d'Orange Côtes du Rhône je jedním z nich. Nejenom že je silné, je prostě tak akorát. Toto krásné víno boduje koncentrovanou ovocnou vůní a krásnou plnou chutí. A to mu vyneslo zaslouženou zlatou medaili!

 

Vynikající rubínově červené víno s intenzivní vůní koncentrovaných ovocných dojmů, jako je černý rybíz a borůvky, kouzelně doplněných květinovými tóny fialek. Směs Grenache a Syrahu je obzvláště ovocná na patře. Duo dává víno, které je také pěkné, plné a kulaté. A elegantní třísloviny poskytují hedvábně hladký závěr.

 

Vaucluse

 

Na jihu Francie, v údolí Rhôny, leží krásná oblast Vaucluse s atraktivními městy jako jsou Avignon, Carpentras a Orange. Poslední jmenované bylo kdysi knížectvím, založeným v roce 1181 římským císařem Frédéricem Barbarossou, které bylo předáno v 16. století rodu Orange-Nassau. O dvě století dříve byla na rozkaz papeže Inocence VI. postavena kolem přilehlého Carpentras hradební zeď. Zeď měla 32 věží, z nichž 4, u kterých začínaly silnice do Mazan, Monteux, Pernes-les-Fontaines a Orange, měly bránu. Port d’Orange, jediná část středověké zdi, která se dochovala dodnes, zdobí etiketu tohoto červeného vína. Na úpatí Mont Ventoux a na levém břehu řeky Rhôny si hrozny užívají středomořského podnebí a dalších dokonalých doplňků, jako je silný Mistral, který profukuje údolím Rhôny a eliminuje na vinicích hrozbu od hmyzu a nákazu plísní. A pak je tu jílovitá a vápencová půda pokrytá oblázky, které v noci uvolňují teplo. 

 

Skvělý příklad spolupráce

 

Odrůdy použité v tomto Port d'Orange Côtes du Rhône si nemohly přát lepší základ. Hlavní roli hraje Grenache, který kdysi putoval ze Španělska na jih Francie jako Garnacha. Jako ochucovadlo tvoří tento ctitel slunce základ mnoha vín z Côtes du Rhône a dodává krásné smyslné vůně. Je to skutečný týmový hráč a na své si přijde ve spolupráci s jinými odrůdami. V tomto víně je jeho partnerem Syrah. Syrah dodává vínu koření a aroma bobulí.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!