Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Poggio Nardone 'Babello' Rosso Toscana

Popis vína

  • Obsah alkoholu 14%
  • Archivace Do roku 2020
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2015
  • Země původu Itálie
  • Vinařská oblast Toskánsko
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Robustní & Silné
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Poggio Nardone 'Babello' Rosso Toscana

„Baby Brunello“ vděčí za svém jméno skutečnosti, že sice není tak komplexní jako jeho velký bratr, ale stejně chutné díky plné a silné chuti s moka a lanýžem.

 

Barva je teple červená s hlubokým jádrem. Ovocné aroma třešní, višní, havana, cedru a mléčné čokolády. Krásně otevřené kvetoucí, na ovoce bohaté a vrstvené. Ústa plnící bohatá chuť s trochou tabáku, espressem, dubem, kořením a krémovou zeminou. Silné Rosso s dokonalým charakterem Brunella. Částečně zrálo na dubu.

 

Toskánsko

 

Toskánsko bylo odjakživa důležitou oblastí s bohatou historií. Města jako jsou Florencie, Pisa a Siena jsou světově proslulá. Světoznámí spisovatelé a sochaři, jako jsou Dante, Michelangelo a Galileo pocházejí z této oblasti. Vlnící se krajina je pro Toskánsko typická, vinice hraničí s cypřiši a olivovníky. Kopce, které charakterizují krajinu, mají zásadní vliv na kvalitu vína. Výše položené vinice jsou chladnější a dávají většinou kvalitnější vína. Mnoho z nejkrásnějších italských vín pochází právě z Toskánska: Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a Chianti. Většina červeného vína se vyrábí z odrůdy Sangiovese. Ačkoli se tato odrůda pěstuje po celé Itálii, nejlepší vína produkuje právě v Toskánsku. Najdeme zde také mnoho jak místních, tak i mezinárodních odrůd jako jsou Cabernet Franc, Chardonnay, Merlot, Pinot Noir, Sauvignon Blanc a Syrah. Toskánsko vyrábí ve dvou oblastech nejvyšší množství kvalitních vín. Slavná vína nesou klasifikaci DOCG, což je ukazatel nejvyšší kvality v Itálii. Tato vína musí splňovat vysoké standardy a jsou rozpoznatelná podle razítka státní garance na hrdle lahve.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!