Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Pinot Grigio Sant´ Antimo DOC
Pinot Grigio Sant´ Antimo DOC

Popis vína

 • Doporučené servírování Zelenina, Ryby, Těstoviny, Předkrmy, Saláty
 • Odrůda Pinot Grigio
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2016
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Bio víno Ano
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Pinot Grigio Sant´ Antimo DOC

Toto Sant'Antimo Pinot Grigio představuje úspěšnou migraci ze svého místa původu v severní Itálii do slunných toskánských kopců. Výsledné víno má intenzivní ovoce, i když je jemné a elegantní, lákavou chuť, velmi příjemné.

Nové označení „Sant‘Antimo“ je povoleno výlučně pro vína vinifikovaná z hroznů vypěstovaných v oblasti Montalcino, která obohacují již tak prestižní vinařskou realitu této oblasti.

V Montalcinu je Brunello nejtradičnější vyjádření intenzity místních odrůd. Ale i jiné známé odrůdy dávají skvělé výsledky. Některé z nich, jako Cabernet, Merlot a Chardonnay, jsou mezinárodně rozšířené a mají skvělou chuť.

Pinot Grigio je společně se Sangiovese nejrozšířenější a nejoblíbenější odrůda italského původu na světě. Pinot Grigio je více než jen italský název pro Pinot Gris. Přestože obě jména odkazují na jednu odrůdu, styly vína, které reprezentují, se jasně od sebe odlišují. Rozdíl mezi víny Pinot Grigio a Pinot Gris je tak jasný a dobře etablovaný, že se s těmito odrůdami často zachází, jako by to byly dva odlišné druhy.

Tenuta Col d'Orcia je jedním z nejznámějších výrobců Brunella di Montalcino v Toskánsku. Vyrábějí několik různých vín, a to především červená vína z klonu Brunella, hroznů Sangiovese. Francesco Marone Cinzano je momentálně ve vedení vinařství.

Tenuta Col d'Orcia se nachází v oblasti, která patří již od 17. století šlechtickému rodu ze Sieny, rodině Della Ciaia. Po několikeré změně vlastnictví byly svahy kopců zasvěceny výrobě vína. V roce 1933 vinařství dodalo tři ročníky Brunella pod názvem vinařství Fattoria di Sant’Angelo v Colle - který byl přeměněn na současný název v roce 1973 za vlastnictví hraběte Alberta Marone Cinzano (ze známé rodiny Cinzano Vermuth). Hrabě Cinzano byl odhodlaný ukázat světu, jak hodotné Brunello může být.

Tenuta Col d'Orcia vlastní 540 hektarů v Montalcinu a vinařství také vyrábí Brunello, Rosso, Moscadello di Montalcino, Supertoskánce, Sant'Antimo a víno Chianti.

Víno má slámově žlutou/zelenou barvu, je svěží a snadno se pije. Je polosuché a ovocné. Vůně je hluboká, trvalá a ovocná, s květinovými tóny. Na patře plné s dobrou kyselinkou. Závěr je příjemný a přetrvávající.

Obsah alkoholu je 13,5% a doporučená teplota podávání 10 °C. Vhodné k předkrmům, salátům, rybám, zelenině a lehkým těstovinám.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!