Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Hodnocení:
******

Pozor: Aroma exploduje okamžitě po otevření láhve…
Bohaté a džemové, sladké a šťavnaté. Intenzivní aroma je opravdu mohutné a můžete v něm najít borůvkový džem, zralé maliny a ostružiny s atraktivními podtóny čokolády, vanilky a kakaových bobů. Nemusíte do Vídně, ale Sacher je prostě skvělou kombinací.

Pieza El Coll Calatayud DO Tinto

Popis vína

  • Parker 90
  • Chuť Bohaté & Chutné
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno
  • Vinařská oblast Katalánsko
  • Země původu Španělsko
  • Ročník 2012
  • Uzávěr Korek
  • Archivace Do roku 2018 nebo k okamžité konzumaci
  • Obsah alkoholu 14.5%

2012

Pieza El Coll Calatayud DO Tinto

Vkusný Aragon

Nádherné víno ze severovýchodního Calatayudu, které bylo kritikem Robertem Parkerem oceněno 90 body! Komplexní víno s vůní a chutí plně zralých červených plodů, jako jsou lesní jahody a borůvky, s vyváženým nádechem opečeného dubu a koření. Tyto bohaté plody dávají vínu tmavě červené a fialové odstíny když intenzivní slunce zapadá nad zářícím obzorem Calatayudu. Šestiměsíční zrání v sudech z francouzského dubu a devět měsíců na lahvi.

Robert Parker - 90 bodů

Američan Robert Parker (Wine Advocate) je nejvlivnější kritik vína na světě. Svým hodnocení může víno proslavit nebo zatratit. Ročně hodnotí tisíce vín na stupnici do 100 bodů. Vína s devadesáti a více body jsou považována za absolutní světovou špičku!

Cesar Langa

Pieza El Coll je vyrobeno vinařem Cesarem Langa. Cesar Langa se narodil ve městě Calatayud a představuje pátou generaci vinařů v rodině. Jeho vizí je propojit vědu s terroirem a znalostmi, které zdědil po svých předcích. K výrobě Pieza El Coll se používají tři pozemky bez chemického postřiku, na kterých se pěstuje odrůda Aragon (varianta odrůd starého Grenache a Cariñena). Pozemky jsou mezi 920 m a 1010 m nad mořem a mají průměrný sklon 30%. Tyto vinice jsou více než 80 let staré a jsou pěstovány biodynamicky se zvláštním zaměřením na lunární cykly a vinařskou rodovou tradici.

 Cesar Langa

Pieza El Coll je součástí projektu Majuelos de Espana, který si klade za cíl udržet při životě starou odrůdu Aragon, která se adaptoval na tuto zem a svahy a roste zde po celá staletí. Tato výjimečná odrůda dává hlubokou purpurovou barvu a silný zemitý charakter. Sklizeň se provádí ručně. Dva týdny fermentace při střední teplotě a jablečno-mléčné kvašení v dřevěných nádržích je následováno zráním po dobu 11 měsíců v sudech z francouzského a maďarského dubu. Víno není filtrováno.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!