Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
Pierre Chainier Rosé d'Anjou AOP

Popis vína

 • Zlatá medaile Gilbert & Gaillard
 • Doporučené servírování Jako aperitiv, středomořské pokrmy, saláty, bílé maso
 • Odrůda Grolleau, Gamay, Cabernet Franc, Pineau d’Aunis
 • Obsah alkoholu 11%
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 8 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Loire
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Růžové víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Pierre Chainier Rosé d'Anjou AOP

Toto krásné Rosé D'Anjou je vyrobeno z nejlepšího ovoce údolí Loiry. Bohaté na křupavé čerstvé letní ovoce jako jsou jahody, maliny a bobule. Čistá minerálnost a svěží závěr vás okamžitě přimějí zatoužit po dalším doušku. Tak dobré, že bylo oceněno zlatou medailí Gilbert & Gaillard!

 

Skvělá směs Gamay, Grolleau, Cabernetu Franc a Pineau d’Aunis. Víno má jasnou lososově růžovou barvu a jemné aroma čerstvého letního ovoce a pudingu. Úžasně jemná a zaoblená chuť s nádechem melounu, s čistou mineralitou a svěžím závěrem. Veganské.

 

Rosé d'Anjou

 

Rosé d'Anjou je název pro růžová vína z oblasti Anjou v západní Loiře. Oblast Anjou se nachází mezi Angers a Ancenis. Nejdůležitější odrůdou těchto hladkých a ovocných růžových vín je Grolleau. Pochází původně z Loiry a jméno je odvozeno z francouzského „grole“, což znamená „vrána“. To je odkaz na tmavou barvu hroznů. Hrozny mají nízký obsah alkoholu a zajišťují dobrou rovnováhu kyselin ve víně. Jedná se o silnou odrůdu, která uvolňuje mnoho vůní červených plodů, jako jsou jahody a maliny, a dává vínu charakteristickou živost. Pro zvýšení kvality a popularity mohou tato vína také obsahovat Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Malbec, Gamay, Pineau d'Aunis a Grolleau Gris. Typické růžové z Anjou je relativně sladší než jiná růžová vína a je známé vůní růží, červených bobulí a banánů.

 

Maison Pierre Chanier

 

Krásné vinařství rodiny Chainierů se nachází na břehu řeky Loiry. Již od 18. století vyrábějí krásná vína. V té době byli velmi úspěšní v oblasti Bordeaux. Pierre Chainier, který řídí firmu od roku 1960, se zamiloval do oblasti Loiry. V královském městě Amboise nyní vyrábějí oslňující bílá vína, a to zejména vína Touraine, na která se specializují. Pierrova manželka, Anne Chainier řídí velkolepá panství Château de Pocé a Château de la Roche, kde se také věnuje chovu krásných čistokrevných koní. Nejstarší syn Francois je dnes ředitelem společnosti a zároveň vlastní prestižní vinice Clos de Nouys a Clos du Gaimont ve Vouvray. Pierre Chainier má ještě další dva syny, kteří se věnují mezinárodní propagaci jejich vín. Společně s týmem zkušených vinařů a s využitím nejmodernějších technologií vyrábí rodina Chainier vynikající a osobitá vína.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!