Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Hodnocení:
******

Nikdy nenechávejte víno na zítra, hlavně ne takto skvělé víno…
Bohaté a vyzrálé, lahodné a sladké. Opulentní aroma s atraktivními tóny medu, vosku, zralých meruněk a sušených pomerančů. Chuť je bohatá a sladká s tóny sušených jablek, mandarinek, broskví a ananasu. Nebojte se zbytkového cukru a vyzkoušejte skvělou kombinaci s grilovanou rybou a vinnou omáčkou.

Peter Weber - Riesling Grand Cru Vendanges Tardives

Popis vína

 • Doporučené servírování Sýry, Jako aperitiv, Dezerty
 • Odrůda Ryzlink rýnský (100%)
 • Obsah alkoholu 10%
 • Archivace Do roku 2019 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2009
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Alsasko
 • Typ vína Polosladké víno
 • Chuť Jemné & Sladké
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2009

Peter Weber - Riesling Grand Cru Vendanges Tardives

Ryzlink Grand Cru ze špičkového ročníku 2009

Ryzlink, pýcha Alsaska! Cave Vinacole de Hunawihr přináší to nejlepší z přezrálých hroznů, které pocházejí z vinice na "Altenberg de Bergheim" a výše. Unikátní vinice, která je jednou z 51 „celebrit“ v Alsasku.

Delikátní, bohatý a sladký Riesling Grand Cru z přezrálých hroznů. Delikátní vůně citrusů, medu, bezového květu a měkkého tropického ovoce se okamžitě line ze sklenice. Skvělá rovnováha mezi vůní a kyselinami. Bujně bohatá, kulatá a ovocná chuť se spoustou ovoce a mírnou kyselostí. Dlouhý plný závěr je ovocný a mírně sladký.

Vendanges tardives

Vendanges tardives znamená pozdní sklizeň. Odrůdy, které se zde používají, jsou Tramín červený, Rulandské šedé, Ryzlink nebo Muscatel a hrozny se sbírají pouze, když jsou plně vyzrálé. Tak vznikají komplexní, bohatá a mírně sladká vína s tóny ušlechtilé plísně. Tato vína jsou ideální jako dezertní víno.Altenberg de Bergheim

Altenberg de Bergheim je kopec s unikátním terroirem a jedna z 51 velkých tratí Grand Cru Alsaska. Teplo, sluníčko a perfektní půda z vápníku, hořčíku a opuky dávají vzniknout hroznům Ryzlinku, které jsou nejlepší svého druhu. Kořeny révy musejí proniknout hluboko do úrodné půdy, aby dosáhli na veškeré minerály a energii. Výnosy jsou proto nízké, ale zato mimořádně vysoké kvality.

Cave Vinacole de Hunawihr

Toto vinařství se nachází v centru Grand Cru Alsaska a bylo založeno v roce 1954. Vynikající vína, která pocházejí z různých tratí, mají dokonale osobitou chuť. Sto dvacet přidružených vinařů garantuje výjimečnou kvalitu jejich vín.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!