Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Penina Dulcis Mare Rebula
Penina Dulcis Mare Rebula

Popis vína

  • Doporučené servírování Jako aperitiv
  • Archivace Do roku 2019
  • Uzávěr Korek
  • Země původu Slovinsko
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Šumivé & Osvěžující
  • Obsah alkoholu 13%
  • Druh vína Šumivé víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

Penina Dulcis Mare Rebula

Nádherný poklad z Jaderského moře

 

Víte o lahvi vína, která ještě donedávna poklidně ležela na dně Jaderského moře? Před několika lety našel respektovaný vinař Igor Tomažič ideální místo pro zrání šumivého vína: v moři! Korek je opatřen speciální voskovou vrstvou a lahve jsou umístěny k odpočinku ve speciálních klecích po dobu minimálně 1 roku. Dno oceánu má dokonalé klima pro zrání. Teplota, světlo a tlak jsou konstantní. Víno také těží z podmořských pohybů, které ho udržují doslova živé.

 

Kromě speciálního procesu dozrávání podle tradičních metod bylo víno vyrobeno pod dohledem rodiny Tomažiče. Dulcis Mare je živé a ostré, ale má jemnou chuť. Vůně je ovocná dokonce s náznakem dubového dřeva. Toto je asi největší Poseidonův zázrak!

 

Rebula

 

Dulcis Mare je velmi exkluzivní šumivé víno z provincie Brda ve Slovinsku. Víno je vyrobeno z původní odrůdy Rebula, která byla představena ve 4. století. Až do dnešního dne však není jasné, zda ji představili Římané nebo Řekové. Ve Friuli, kde se také vyskytuje, se jí říká Ribolla Gialla. Je obtížná na pěstování, a proto téměř výhradně přitahuje poněkud lepší vinaře, kteří sdílejí obrovskou vášeň pro své podnikání a rádi používají původní odrůdy. Révu lze nalézt zejména na strmých svazích a terasách s vápencovitým povrchem. Rebula je dokonalou odrůdou pro šumivé víno, a díky svému minerálnímu a svěžímu charakteru se používá pro výrobu cavy a šampaňského.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!