Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
Oso Hormiguero Verdejo

Popis vína

 • Zlatá medaile Berliner Wein Trophy
 • Doporučené servírování Kuře, tilapie, platýz, zelenina, tapas
 • Obsah alkoholu 13%
 • Uzávěr Plastový uzávěr
 • Doporučená teplota podávání 6-8 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Rueda
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Španělsko
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Oso Hormiguero Verdejo

Svěží, ovocné a šťavnaté. Oso Hormiguero Verdejo z Ruedy je skutečnou vstupenkou do tropů. Koncentrované a svěží, s letní sladkostí ve vůni a svěží kyselinkou v chuti. Víno doplňuje růžový grapefruit v závěru. Svěřte hrozny do spolehlivých rukou vinařů v Bodega Cuatro Rayas a úspěch je zaručen. Mnohokrát oceněné vinařství má jediný cíl: vyrábět Verdejo, které o hlavu převyšuje ostatní. Tajemství odhaleno, uspěli! Naprostá špička!

 

Krásné světlé citronově žluté víno, které září ve sklenici. Prachově svěží and velmi aromatické tak, jak by Verdejo z Ruedy mělo být. Nechte se hýčkat vůní tropických tónů šťavnatého manga a broskve, doplněné nádechem sladkého květu. Lahodně svěží a ovocná chuť se žlutým jablkem a exotickými tóny manga a ananasu. Koncentrované, svěží a dokonale vyvážené. Charakteristická hořkost růžového grepu v závěru dotváří španělskou fiestu. Vyrobeno pro potěšení, nejlépe chutná vychlazené k tapas.

 

Rueda

 

Španělský region Rueda dělá nezastavitelný pokrok. Pochopitelně, vína z Ruedy jsou pěkně svěží a elegantní. Zvláště, pokud je na etiketě uveden hlavní protagonista z této oblasti, Verdejo. Přesto tato svěží španělská kráska není jedinou odrůdou v regionu. Vinice v Ruedě, které se nacházejí asi 165 km severozápadně od Madridu, jsou osázené také Sauvignonem Blanc, Viurou a Palominou Fino, odrůdou pro sherry. Přesto je to Verdejo, které podává v lahvi tak fantastický sólový výkon, že ční nade vše ostatní. Verdejo je španělská odpověď na stejně svěží italský Pinot Grigio a svůdný francouzský Sauvignon Blanc. Odrůdu lze rozpoznat podle pozoruhodné barvy, která je spíše zelená než bílá. Odtud název Verdejo, který pochází ze španělského verde, zelený. Slupka hroznů na konci sezóny zhnědne. To je znamení pro vinaře, že hrozny získaly všechna aroma a jsou připraveny ke sklizni. Odrůda zaručuje vína s výraznou vůní, intenzivní chutí a svěžestí, a na konci s křupavou hořkostí. Toto jsou charakteristické vlastnosti pro Verdejo a zajišťují velmi letní víno. Tak letní, že i v zimním dni rozzáří sklenici letním sluncem. Na zdraví!

 

Bodega Cuatro Rayas

 

Společnost Bodega Cuatro Rayas, založená v roce 1935, je jedním z největších a nejprestižnějších vinařství v Ruedě. Již přibližně 85 let udává Bodega tón, pokud jde o španělská bílá vína obecně a zejména Verdejo. Vinařství je také lídrem ve výrobě červených a růžových vín v oblasti Rueda. Kvalitu jejich vín podtrhuje množství ocenění, která získali na mnoha významných mezinárodních vinařských soutěžích. Na více než 2 000 hektarech vinic a v moderním sklepě se práce provádějí tradičním způsobem s ohledem na lidi a životní prostředí. Vinařství vyvinulo vlastní značku kvality „Green & Social“. Na pečeti je hrozen a smějící se tvář, propojené dvěma šipkami, které tvoří kruh. To symbolizuje provázanost přírodního prostředí a lidí, kteří tam žijí.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!