Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Osborne 10 Years Old Tawny Port

Popis vína

  • Odrůda Tinta Amarela, Tinta Barroca, Tinta Roriz, Touriga Francesa, Touriga Nacional
  • Typ vína Sladké víno
  • Země původu Portugalsko
  • Druh vína Portské víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

Osborne 10 Years Old Tawny Port

Po 10 letech zrání je ta pravá chvíle na toto delikátní portské Tawny Port. Velmi chutné překvapení, měkké a pevné plné sirupového ovoce, svěží kyselinky a s nekonečně dlouhým závěrem.

 

Nádherně vyvinutá granátová červeno hnědá barva s mahagonovými odstíny. Opojně široký provoněný buket se sladkým rybízem, skořicí, karamelem, medem, ořechy a meruňkami. Velmi chutné, měkké a zároveň pevné na jazyku. Nekonečná chuť. Křupavé sladké ovoce a povzbuzující svěží kyseliny krásně propletené s kořením, cedrem a „ořechovým kořenitým dubem“, příchutě po 10ti letech zrání na dubu. Jemný „nektar“ Tawny Port, který zůstává chutný i týdny po otevření lahve.

 

Portské víno

 

Portské je fortifikované (dolihované) víno. Přerušením kvašení a díky dodatečnému alkoholu si víno zachovává zbytkové cukry a obsah alkoholu se zvýší na 19 až 22 procent. Portské je pojmenováno podle přístavního města Porto a pochází z oblasti Douro, která patří k nejstarším regulovaným oblastem původu na světě.

 

Duoro

 

Douro je jednou z nejstarších vinařských oblastí na světě s ochranným označením (apelací). Oblast byla původně určena na výrobu portského vína, ale za posledních deset let se mnoho změnilo. Evropská rada poskytla Portugalsku dotace na vybudování nových vinic a zavedení nových technologií a postupů pro výrobu suchých vín. Kromě krásných portských vín výjimečné kvality se začala v této drsné a hornaté oblasti vyrábět také suchá, svěží a ovocná vína. Léta jsou zde horká a zimy až ledově chladné.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!