Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Ochutnávkový balíček „Saint-Emilion Grand Cru 4“

Popis vína

  • Uzávěr Korek
  • Země původu Francie
  • Vinařská oblast Bordeaux
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Ochutnávkový balíček

Ochutnávkový balíček „Saint-Emilion Grand Cru 4“

Château Roc St-Michel Saint-Emilion Grand Cru AOC (3 ks)

Klasické Grand Cru od vinařské rodiny Rolletů

Château Roc St-Michel je klasické a senzační Grand Cru ze špičkového ročníku 2013, které pochází z rukou Héléne Rolletové. Teplá ovocná vůně je bohatá na tóny zralého červeného ovoce, toastu a kouřivosti. Plná a sametová chuť s explozí červeného ovoce jako jsou maliny, třešně a jahody. Elegantní víno s krásnou strukturou, jemnou kyselinkou a dokonalou rovnováhu mezi ovocem a dřevem, které bylo dosaženo 18-ti měsíčním zráním v dubových sudech. Velmi dlouhý příjemný závěr se spoustou ovocných dojmů a špetkou kořenitosti.

Château Roc Saint Michel

Château Roc St-Michel patří rodině Jeana-Pierra Rolleta již od roku 1729. Rodina Rolletů je dědicem dlouhé vinařské tradice, vlastní 20 ha v Côtes de Castillon a dva château - Château La Fourquerie, který Pierre-Gerome Rollet získal v roce 1934 a Château Grand Tertre, který koupil Jean-Pierre Rollet v roce 1980. Dnes je zámek v rukou Héléne Rolletové. Nachází se v malebné oblasti St. Etienne Le Lisse a mezi pěstované odrůdy patří Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Vinice jsou osázeny na půdě, která je směsí jílu a vápna. Sklizeň hroznů se provádí ručně, a tak je zajištěno, že jsou sklizeny jen ty nejlepší a nejzralejší hrozny. Specialitou Château Roc-Saint-Michel je, že na stejném pozemku se hrozny obvykle sklízejí na několikrát, aby se zajistila jejich optimální kvalita a zralost.

Le Vieux Château La Fortine - Saint-Emilion Grand Cru AOC (3 ks)

Zlatem korunované Grand Cru par excellence!

Nádherné, medailemi ověnčené Saint-Emilion Grand Cru z ročníku 2013. Získalo  zlato na prestižní Gilbert & Gaillard v roce 2015! Již více než dvacet let je Gilbert & Gaillard jedním z nejvýznamnějších mezinárodních vinařských průvodců publikovaných ve Francii.

Ve vinařství Château La Fortine se hrozny pečlivě sbírají ručně a pocházejí z téměř 40-ti letých vinic. Díky této péči a dlouholetým zkušenostem zde vznikají špičková vína.

Brilantní rubínově červená barva s fialovým okrajem. Smyslné intenzivní aroma je bohaté na třešně, jahody a vůni toastu. Kulatá a plná chuť s tóny červených a černých bobulí. Víno má hladké taniny a dokonalou rovnováhu mezi ovocem a tóny dřeva, které dalo 10ti měsíční zrání v dubových sudech. Dlouhý, velmi příjemný závěr se spoustou ovocných dojmů a špetkou kořenitosti.

Enolog Bernard Crebassa

Bernard Crebassa pochází z dlouhé řady vinařů. Již jako teenager byl předurčen pro život mezi vinnou révou. Ihned po střední škole se přestěhoval do Bordeaux, kde se zúčastnil prestižního školení enologů. Bernard Crebassa pracuje v château, který se zabývá vědeckou analýzou a pravidelně poskytuje podrobné a osobní poradenství s cílem získat z hroznů to nejlepší a vytvářet fantastická vína.

 Saint-Emilion Grand Cru

Saint-Emilion Grand Cru je bezesporu jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Hlavní odrůdou je Merlot, který se míchá s Cabernetem Franc a Cabernetem Sauvignon. Více než polovina vín ze Saint-Emilion jsou Grand Cru.

Jedná se o vína se sametovým charakterem a dobrou strukturou. Mohou být archivována po velmi dlouhou dobu, která jim dodá velkou jemnost a jemnou vůni. Nejlepší vinice jsou na  tzv. „plateau“ na vrcholu kopce Saint-Emilion. Vrstva hlíny leží na podloží z vápence a štěrku a je ideální půdou pro pěstování Merlotu.

 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!