Ochutnávkový balíček "Maremma Toscana" Toskánsko

2 808 Kč –32 %
TP2x
2 808 Kč –32 % 1 914 Kč / kartón 319 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

3x Maremma Toscana Bianco PRIMA VIOLA

3x Maremma Toscana DOC "Pittoresco"

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maremma Toscana Bianco PRIMA VIOLA

"Prima Viola" od Podere La Pace je velmi povedenou kombinací Chardonnay a Viognier; zrálo částečně v betonových nádržích a částečně v dubových sudech. Uhrančivé bílé s velkou vyvážeností, ležérností a plnou a krásnou chutí na patře. 

Maremma Toscana DOC "Pittoresco"

Pittoresco se zrodilo ze směsi všech čtyř modrých odrůd pěstovaných na vinici, s převahou Cabernetu Sauvignon. Zrak okamžitě upoutá svými výraznými tmavými odstíny rubínově červené. Vůně přiměřeně vyjadřuje dokonalé zrání hroznů s náznaky zralého červeného ovoce. Dvanáct měsíců, které polovina hroznů tráví zráním na francouzském dubu, přidává komplexnost a strukturu, která plynule zavine aromatickou kytici. Chuť je obklopena elegancí a svěžestí smísených odrůd. Jejich charakteristické hedvábné taniny doplňují doušek a činí jej příjemným a přetrvávajícím.

 

Vinařství Podere La Pace

V roce 1934 se Gino Maggioni, dědeček Simona, usadil se svou rodinou na ligurském venkově nedaleko Imperie, kde založil koncept La Pace. Gino byl mezinárodně uznávaný architekt a designér ve 20. a 30. letech minulého století, a v té době vlastnil ateliér nábytku v Miláně. V roce 1936 Gino navrhl první logo La Pace, které se později stalo symbolem obnovy a tvorby. V roce 2007 objevují Silvano Maggioni a Marianita Valdinoci, Simonovi rodiče, pozemek, na kterém je postavena Podere La Pace. Třetí generace, Simone Maggioni, přenáší koncept La Pace do Toskánska a zakládá vinařství, čímž rozšiřuje tradici podnikání a výzkumu.

 

Vinice La Pace je objev i stvoření. Sedmi hektarový pozemek, na kterém leží, byl zakoupen v roce 2007 a nachází se na Colline Metallifere v Massa Marittima a před nádherným zálivem Follonica. Dary tohoto přírodního bohatství a historické i kulturní dědictví regionu inspirovaly k pěstování odrůd mezinárodního kalibru, které překračují hranice a konvence: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Chardonnay a Viognier. Vyrábí se pouze omezený počet lahví a všechna vína jsou certifikována jako ekologická.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochutnávkový balíček
Vinařská oblast: Toskánsko
Země: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: