Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč

Naléváme víno

Uznávám, že otevřít láhev vína není jako zdolat Mount Everest. A přeci někdy máte stejný pocit jako Edmund Hillary. Pocit nevýslovného štěstí a úlevy, že jste to po urputném boji a námaze konečně dokázali. A přitom je to tak jednoduché. A stačí k tomu tři jednoduché kroky.

Jak otevřít tiché víno
Prvním krokem je odstranění fólie, která kryje korkovou zátku. Není celkem důležité, zda fólii naříznete pod kroužkem hrdla, nebo nad ním, ale znalci dodržovaná tradice velí řezat pod ním.

Vývrtku zapíchněte do korku lehce mimo střed a zašroubujete ji zhruba na 95%její délky. Nikdy ne více, protože pak hrozí, že se korek odštípne a spadne do vína. Poté pomalu táhněte vývrtku ven z lahve. Pomalu, abyste korkový špunt nepřetrhli.

Do sklenky nalijte zhruba 150 až 180 ml vína, sklenici nikdy nelijte plnou. Víno si tak při konzumaci zachová správnou teplotu.

               

Jak otevřít šumivé víno
Odstraňte fólii a uvolněte drátěnou klec držící korkový špunt. K tomu by mělo stačit šest otočení. Palec stále držte na špuntu s klecí, odstranit by se měly společně.

Dlaní jedné ruky obejměte špunt s klecí, druhou rukou uchopte spodek láhve a pomalu s lahví otáčejte. 

Láhev mírně nakloňte a pomalu uvolňujte tlak palce a sevření dlaně. Po odstranění špuntu nechte láhev ještě chvilku nakloněnou, zabráníte tak napěnění vína a jeho vytečení za láhve.

Nechte víno nadechnout
Aby se plně rozvinula chuť a vůně zejména červeného vína, je nutné jej nechat nadechnout. Odborně se tento krok nazývá dekantování a víno díky němu získá jemnější chuť. Dekantováním se totiž z chutě a vůně vína odstraní ostré tóny kyselin a tříslovin. Dekantování je prostě takové malé kouzlo, kterým z vína vykouzlíte ještě lepší chuť a vůni. A zabere to jen pár minut.

Přelijte víno z lahve do dekantovací karafy tak, aby stékalo po celém vnitřním povrchu. Tak se do vína dostane vzduch a víno se nadechne.

 Nechte víno v karafě 15 a 30 minut odpočívat, aby se chuť a vůně měla čas plně rozvinout. 

Na začátku to vypadalo složitě, že? A přitom stačí pár jednoduchých kroků a Vaše radost z vína bude zase o něco větší. Takže nechte víno nadechnout a mezitím si přichystejte sklenici. Nebo raději dvě, protože dobré víno si vždy nejvíc vychutnáte ve dvou. 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!