Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Miliasso Verdeca Puglia IGT

Popis vína

 • Doporučené servírování Chřest, ryby, pecorino, rizoto, krémové sýry
 • Odrůda Verdeca
 • Archivace Do roku 2023 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 8 °C
 • Ročník 2019
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Apulie
 • Typ vína Suché víno
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Miliasso Verdeca Puglia IGT

Překvapení z italského podpatku

 

V Itálii se tradičně pěstuje mnoho místních odrůd. Původní odrůdy, které se často vyskytují v určité malé oblasti, kde se jim velmi dobře daří. Verdeca je také takový místní hrdina s jedinečným chuťovým profilem.

 

Bledožlutá barva a aroma bohaté na minerální citrus a mladé jablko. Celkově svěží, zakulacené víno plné hrušek a jablek se svěží kyselostí. Víno má mírně mastnou, luxusní strukturu s trouchou minerality. Dotek sladkosti v závěru potvrzuje přátelský charakter tohoto vína.

 

Giovanni Miliasso

 

Giovanni Miliasso byl pradědečkem Luigiho Dezzani. V roce 1934, kdy se Luigi (první generace) oženil, byli vinice jeho manželky, rodiny Miliassů, připojeny k vinicím Dezzaninů. Giovanni byl stále aktivní jako vinař a byl známý dokonalou kvalitou a vášní pro víno. Každý rok se proto vyrábí pouze omezené množství vína Barbera d'Asti Superiore s jeho jménem, a to na počest odkazu, který Giovanni zanechal i pro současnou generaci. Na etiketě je jeho podpis a slova, kterými se vyznává, že dobré víno může být vytvořeno pouze s velkou péčí a vášní.

 

Verdeca

 

Verdeca pochází ze severozápadní Apulie. Odrůda je obzvláště známá pro její použití ve Vermutu, ale vyrábí také svěží, suchá vína. Hrozny jsou také vhodné pro zrání na dřevě. Verdeca je někdy zaměňována za odrůdu Verdicchio z Le Marche, nicméně se jedná o geneticky zcela odlišnou odrůdu.

 

Puglie

 

Oblast Puglie se také nazývá Apulie a je známá jako "podpatek" Itálie. Ačkoliv zde má vinařství staletou historii, teprve v posledních dvaceti letech byli výroba a zpracování vína zmodernizovány ve větším měřítku, kombinující moderní techniky se starobylým řemeslem. Výsledky jsou úžasné a stále více a více vín pochází z této oblasti. Oblast obdržela první klasifikaci DOCG až v roce 2010, nicméně mnoho vín i nadále hrdě používá klasifikaci IGT a mnohá mohou snadno soutěžit v degustaci na slepo s "příbuznými DOCG" z jiných italských regionů. Objevte i Vy nádherná vína pocházející z této oblasti.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!