Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
MER Méditerranée IGP Rosé

Popis vína

  • Doporučené servírování Grilované pokrmy, tuňák, grilovaná zelenina, ořechy
  • Odrůda Syrah, Cinsault, Grenache
  • Obsah alkoholu 12.5%
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 9-10 °C
  • Ročník 2019
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Hladké & ovocné
  • Země původu Francie
  • Druh vína Růžové víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2019

MER Méditerranée IGP Rosé

Nejlepší růžové? To pochází samozřejmě z jihu Francie, kde Grenache, Syrah a Cinsault dozrávají do naprosté dokonalosti. Výsledkem je toto špičkové letní víno, které krásně klouže po patře a má světle růžovou barvu. Křišťálově čisté, bezchybné a s frivolní svěžestí nejkrásnějšího letního ovoce, které jih Francie nabízí. S tímto mladistvým, a přesto tak elegantním MER Méditerranée IGP Rosé, se ocitnete na sluncem zalité terase nebo mezi levandulovými keři na teplém jihovýchodě Francie. Santé!

 

Díky jemné, bledě růžové barvě, se MER Méditerranée IGP Rosé trochu podceňuje, ale nic nemůže být dále od pravdy. Ze sklenice se line krásné letní ovoce, které rozmazluje nos vůní zralých jahod a malin. Frivolní a mladistvé, s elegancí, pro kterou je růžové z jihu Francie tak známé. To také znamená letní ovoce, jako jsou jahody, maliny a červené bobule, v chuti. Příjemně vytříbené, jemné a nádherně suché s pozoruhodnou svěžestí a jemným dlouhým závěrem. Vynikající k letnímu popíjení, s rybou nebo grilovanými pokrmy.

 

Méditerranée je název pro vína pocházející z velké oblasti na jihovýchodním pobřeží Francie, která je, co do rozlohy, srovnatelná s Provence. Od roku 2009 mají vína ze slunečné Méditerranée označení IGP (Indication Géographique Protégée). To znamená, že vinaři v této oblasti nemusí dodržovat přísnější předpisy AOC, které platí v některých částech Provence. Přesto jsou téměř všechna vína Méditerranée IGP vyráběna v typickém a světově proslulém provensálském stylu.

 

Středomořské hroznové trio

 

Vinice v Méditerranée najdete na kopcích a v údolích na úpatí Alp, kde mezi kopci protéká mnoho řek. Přesto to nejsou tyto řeky, které zásobují vinice vodou. Réva je vysazena ve vysoké nadmořské výšce, ve které zajišťuje mnoho hodin slunečního svitu vynikající zrání. Chladné noci zajišťují, že období zrání trvá dlouho. Během dne se tohoto úkolu ujímá mistral ze severu a mořský vánek z jihu. Na jaře a na podzim tyto větry pravidelně kolidují, čímž vzniká potřebný déšť, který zajišťuje dostatečnou hydrataci vinné révy během vegetačního období. Pro Grenache nabízí Méditerranée perfektní klima. U hroznů se rozvíjejí sladké ovocné vůně, které jsou dokonale doplněny tóny zralého ovoce uctívače slunce Syrahu. A pak je tu středomořská odrůda par excellence: Cinsault. Ta pochází z jižní Francie a lze ji tam stále najít, stejně jako i ve vinařských oblastech ve Španělsku, Kalifornii, Jižní Africe a Austrálii. Cinsault je známý krásnou, svěží kyselostí a lahodnou vůní malin a jahod. Všichni tři odrůdy tvoří toto krásné letní růžové.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!