Massimo Firelli Ciro Gaglioppo Classico Superiore Riserva 2018 Kalábrie

1 914 Kč –9 %
Massimo Firelli Ciro Gaglioppo Classico Superiore Riserva
1 914 Kč –9 % 1 734 Kč / kartón 289 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

VIVINO 4.2

Působivá sytě teplá tmavě červená. Široký buket plný sladkých borůvek, černých třešní, sušeného koření, cedru, lanýže a moka.V chuti bohaté na odstíny plné lanýžů, čerstvých sladkých třešní, černého rybízu, moka a hořké čokolády. Se silnou strukturou à la Barolo a charakterem „třešňového bonbonu a lanýže“ Brunella. Majestátně svěží Riserva ze vzácných původních hroznů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Působivá sytě teplá tmavě červená. Široký buket plný sladkých borůvek, černých třešní, sušeného koření, cedru, lanýže a moka.V chuti bohaté na odstíny plné lanýžů, čerstvých sladkých třešní, černého rybízu, moka a hořké čokolády. Se silnou strukturou à la Barolo a charakterem „třešňového bonbonu a lanýže“ Brunella. Majestátně svěží Riserva ze vzácných původních hroznů. 45 měsíců sklepního zrání, z toho 12 měsíců v dubových sudech. 100% Gaglioppo. 14 % alk. Vynikající s entrecote, jelením steakem, saltimboccou, pečeněmi s lanýžem a parmezánem. Vynikající již nyní neb až do roku 2028. 

V celé Itálii zbývá jen 4000 ha vysázených z hroznů Gaglioppo. Nejlepší výsledky dává hrozen ve své domovské oblasti Kalábrie, kde má potenciál produkovat skvělá italská červená vína. Gaglioppo je „bratrem“ Nerello Mascalese, nejprestižnější odrůdy Etny. Díky svému aromatickému profilu, pevné struktuře a potenciálu stárnutí bylo červené Cirò dříve známé jako „Barolo z Kalábrie“. 

Cirò Gaglioppo 
 
Miniapelace Cirò Classico D.O.C. pokrývá 1000 ha. z toho 500 ha. osázeno hrozny. Většina s Gaglioppo a zbytek hlavně bílý Greco Bianco. V posledních letech zde kvalita prudce vzrostla, protože řada výrobců znovu objevila Gaglioppo, takzvanou „Cirò Revolution“. 

Na obou stranách apelace je Jónské moře, které zajišťuje ochlazení. A hned na sever je národní park Sila s lesy dosahujícími nadmořské výšky 2000 metrů, které poskytují ochranu před nepřízní počasí a chladným vzduchem z hor. Tato kombinace faktorů zajišťuje, že si hrozny zachovají pozoruhodnou svěžest v teple jižní Kalábrie. Průměrný výnos je zde pouze 33 hl/ha. 

Vína s označením 'Superiore' musí obsahovat minimálně 13,5 % alk. a na etiketě může být „Riserva“ pouze v případě, že italské víno zrálo alespoň dva roky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: Do roku 2028
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Doporučené servírování: Steak z hovězí svíčkové, vepřová pečeně,parmazán
Druh vína: Suché víno
Chuť: Komplexní, výkonné a plné
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Gaglioppo
Rok: 2018
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Kalábrie
Země: Itálie
Zrání: 12 měsíců v dubovém sudu
sada: /massimo-firelli-ciro-gaglioppo-classico-superiore-riserva-krabice/
lahev: /massimo-firelli-ciro-gaglioppo-classico-superiore-riserva/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: