Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Marques de Riscal Rioja DOCa Reserva
Marques de Riscal Rioja DOCa Reserva

Popis vína

  • Uzávěr Korek
  • Země původu Španělsko
  • Vinařská oblast Rioja
  • Chuť Bohaté & Chutné
  • Odrůda Tempranillo, Mazuelo, Graciano
  • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2012
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2012

Marques de Riscal Rioja DOCa Reserva

Rioja Reserva ze světově známého vinařství

 

S pýchou vám představujeme Rioja Reservu z nejstaršího a nejslavnějšího španělského vinařství, Marqués de Riscal. Je to zdaleka nejdůležitější víno tohoto vinařství a my máme to! Vína Marqués de Riscal Reserva jsou vyráběna z Tempranilla, které bylo vysazené v 70. letech na velmi úrodné jílovito-vápencové půdě v Rioja Alavesa. Ročník 2012 byl dokonalý ve zrání hroznů a zráním v dubových sudech po dobu 26 měsíců se zrodila hedvábná, klasická Rioja, bohatá na černé ovoce a vanilku.

 

Krásná, třešňově červená barva a tóny červeného rybízu, lékořice, vanilky a kouřivosti ve vůni a chuti. 26 měsíců na dubu dává sametovou texturu a lahodnou vanilku. Rioja s chutným plným závěrem, který zanechává dlouhý dojem.

 

Marqués de Riscal, nejstarší vinařství v Rioja

 

Marqués de Riscal, nejstarší vinařství v oblasti Rioja, založil Guillermo Hurtado de Amézaga v roce 1858. Od samého začátku je vinařství považováno za naprostou špičku ve španělském vinařském světě. Byli první, kdo představili francouzské hrozny a experimentovali s nimi. To vedlo k obrovskému úspěchu! Jako první nefrancouzské vinařství vyhráli „diploma de honor“ na výstavě v Bordeaux. Současná etiketa stále zobrazuje tento hrdý titul. Dále objevili, že i vína v Rueda mohou být také vynikající, a jako první zde vyrobili mnoho úspěšných vín. Jak dobrá je jejich práce, je prokázáno množstvím ocenění a medailí, která jejich vína každoročně získávají. Není proto divu, že v roce 2011 bylo vinařství zvoleno časopisem Drinks International jedním z deseti nejobdivovanějších vín. V roce 2014 vybral toto vinařství proslulý časopis Wine Enthusiast pro Evropské vinařství roku! Současný Marqués de Riscal je jedním z nejstarších, ale také jedním z největších hráčů v oblasti Rioja, s dlouhou tradicí přes 150 let.

 

Rioja

 

Výroba vína začala v oblasti Rioja dlouho před začátkem naší éry, neboť již staří Římané se věnovali pěstování vína v této oblasti. Ne nadarmo je Rioja nejslavnější vinařskou oblastí Španělska. V roce 1991 obdržela apelaci „Denomination of Origen Calificada“ (DOCa), která se vztahuje pouze na vína té nejvyšší kvality, která se dlouhodobě drží na špičkové úrovni. Každé vinařství používá vlastní jedinečnou směs hroznů, nicméně se většinou jedná o směs odrůd Tempranillo, Garnacha a Mazuelo.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!