Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Marof Breg Sauvignon Blanc ZGP
Marof Breg Sauvignon Blanc ZGP

Popis vína

 • Doporučené servírování Treska s kozím sýrem, uzený pstruh s grapefruitem, smažená bílá ryba s limetkou
 • Vinařská oblast Prekmurje
 • Odrůda Sauvignon Blanc
 • Obsah alkoholu 14%
 • Zrání 15 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2020 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 10-13 °C
 • Ročník 2015
 • Země původu Slovinsko
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Marof Breg Sauvignon Blanc ZGP

Unikátní a silný Sauvignon Blanc, který chutná jako zralé, tučné Pouilly-Fumé s exotickým novozélandským charakterem. Slovinské víno z vinařství Marof pochází z vinic v nadmořské výšce 300 m s půdami z vulkanické horniny, jílu a křemeliny, a zrálo 15 měsíců na dubu.

 

Koncentrovaná, světle zlatá barva. Úžasná a exotická vůně s citrusem, mučenkou, višněmi, čerstvě posekanou trávou a zeleným Reine Claude. Silné a plné chuti s exotickým ovocem Sauvignonu Blanc jako jsou citrusy, zelené švestky a grapefruit. Mastná struktura, spousta koncentrace, svěžest a délka.

 

Slovinsko

 

Hornaté Slovinsko je pro mnohé stále ještě relativně neznámou vinařskou zemí, přesto je to jedna ze zemí vyrábějící vysoce kvalitní vína. Vína, která odtud pocházejí, jsou vysoce velebena mezinárodními odborníky a získala již řadu medailí. Slovinsko miluje dobré víno; znalci, tradice a kvalita jsou zde vysoké. Sběr hroznů je tradice, která se slaví každoročně a jeden z největších pokladů Slovinska je nejstarší vinná réva na světě. Stará réva Stara Trta se nachází v obci Maribor a je jí 440 let. Od roku 2004 je tento poklad rovněž zapsán v Guinessově knize rekordů.

 

Tři hlavní vinařské oblasti Slovinska jsou Primorje, Posavje a Podravje. Tyto regiony jsou dále rozděleny do malých a jedinečných oblastí, které mají také svoji vlastní vinařskou trasu. Vína z Wild River pocházejí z romantického regionu Podravje, přesněji z oblasti Stajareska, na východním Slovinsku. Podnebí a jedinečné složení půdy jsou ideální pro vznik bohatých, aromatických bílých vín. Bílá vína z této oblasti patří proto mezi nejprestižnější ve Slovinsku.

 

Marof

 

Slovinský vinařský dům Marof vypráví příběh, ve kterém se spojují dovednost, odvaha, trpělivost, autentická oddanost, velký respekt a pozornost k přírodě. Vinařství se specializuje na bílé víno a nachází se blízko rakouských a maďarských hranic. Majestátní hrad má moderní vinný sklep, který je plně moderně vybaven. Mladý vinař Uros Valcl je hnací silou tohoto úspěšného rodinného podniku, který již získal několik cen. Jeho cílem je, aby lidé byli schopni v chuti rozpoznat, odkud víno pochází.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!