Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile 2 stříbrné medaile
Madame F Grenache Vieilles Vignes Côtes Catalanes Pays d'Oc IGP

Popis vína

 • Zlatá medaile CWSA
 • Stříbrná medaile CWSA, Gilbert & Gaillard
 • Doporučené servírování Pečený krocan, husa, kachna, koroptev, zvěřina, paštiky, sýry
 • Obsah alkoholu 14,5%
 • Zrání 12 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2020
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 15-17 °C
 • Ročník 2016
 • Vinařská oblast Languedoc
 • Typ vína Suché víno
 • Decanter 90
 • Chuť Hladké & ovocné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Madame F Grenache Vieilles Vignes Côtes Catalanes Pays d'Oc IGP

Se dvěma zlatými a dvěma stříbrnými medailemi je Madame F dámou vysokého statusu. Široká, ovocná a rubínově červená barva. Dvanáct měsíců zrála v dubových sudech a pyšní se nápadnou etiketou od slavného malíře Henriho Toulouse-Lautreca.

 

Vynikající a ovocná, tak lze nejlépe popsat tuto rubínově červenou Madame F Grenache. Bohaté tóny červeného ovoce jsou ve vůni příjemně a diskrétně doplněny sladkým kořením. V ústech zralý červený a černý rybíz. Plné a teplé víno díky hedvábným taninům. A jako by nebylo dost unikátní, slavný malíř Henri Toulouse-Lautrec je podepsán na etiketě. Jestli toto není znamení řemeslného umění ...

 

Grenache vidíme jen zřídka jako jedno odrůdu, spíše jsou ideální do směsí s jinými hrozny. Vinařce Andrée Ferrandizové (Madame F) se však před mnoha lety podařilo vyrobit oslnivou krásku Madame F Grenache Vieilles Vignes. V průběhu let se víno zlepšuje a to díky starým révám, na kterých hrozny rostou. Ty byly vysázeny před více než osmdesáti lety na pečlivě udržovaných vinicích v Languedocu. Protože vinař Mark Hoddy převzal vinařství s velkou vášní, pokračuje ve výrobě s láskou a v chuti vín je to znám. Sklizeň v roce 2016 překvapila teplou, charakteristickou a hladkou chutí. Víno bylo v nedávné době oceněno zlatem, dvakrát stříbrem a 90 skvělými body v soutěži Decanter Asia Wine Awards.

 

Cesta Madame F

 

Andrée Ferrandiz se vydala na cestu krásných vín před desítkami let. Výroba krásných charakteristických vín z jihofrancouzského Languedocu byla opravdové kouzlo, které dřímala ve svých rukou. Vysázela úžasné vinice, které jsou nyní, více než 80 let později, stále zakořeněny v zemi. Jsou opravdový klenot, který každý rok dává jen ta nejkrásnější vína. Vína jedno odrůdová byla její velkou specialitou, čehož je dobrým příkladem právě tento svůdný Grenache. V těchto dnech Mark Hoddy pokračuje s vášní a s velkým nadšením. Dokazuje to krásnými medailemi a oceněními, která jejich vína každoročně vyhrávají.

 

Côtes de Catalanes

 

Côtes de Catalanes IGP je proslulá vinařská oblast na pobřeží Languedoc-Roussillon. Tato oblast již 15 let překvapuje chuťové pohárky mnohých milovníků červených, bílých a růžových vín. Na písčitém podloží a ve středomořském podnebí se hrozny cítí jako doma. Červená vína z Côtes de Catalanes jsou považována za svůdná a robustní a vyrábějí se hlavně z Grenache a Merlotu. Vína vykazují lahodnou vůni malin, rybízu a švestek, ale i květinové tóny v kombinaci s bylinkami a lékořicí.

 

Languedoc

 

Langhe DOC je nejdůležitější vinařská oblast Piemontu a nachází se na břehu řeky Tanaro. Velká jména, jako jsou Barolo a Barbaresco, pocházejí z této oblasti, která v roce 1994 obdržela DOC. Množství druhů vín, která se zde vyrábějí, je obrovské, a to i z hlediska odrůd, neboť se zde pěstuje mnoho místních druhů. Podnebí je ideální a půda se skládá z vápence, jílu a písku, což je kombinace, která vytváří neuvěřitelně na minerály bohatou a plodnou půdu. Tato oblast je také známá božskou kulinářskou tradicí, neboť proslulé bílé lanýže, které jsou velmi oblíbené pro svou vytříbenou chuť, hrají hlavní roli a téměř výlučně je najdeme právě zde.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!