Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
L'Escarpe Brouilly AOP
L'Escarpe Brouilly AOP

Popis vína

 • Odrůda Gamay (100%)
 • Chuť Poddajné & Ovocné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Beaujolais
 • Země původu Francie
 • Ročník 2014
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2019
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Doporučená teplota podávání 15-17 °C

2014

L'Escarpe Brouilly AOP

Stříbrem oceněné Cru Beaujolais

Hladké a elegantní, stříbrem oceněné Brouilly má intenzivní, hlubokou rubínovou barvu. Bohaté na aroma červeného ovoce a švestek s nádechem fialek. Chuť je plná, svěží a hladká s množstvím pikantního ovocem. Závěr je ovocný (malé bobule) s trochou tabáku.

Vína Beaujolais

Beaujolais je zpět. Je to proto, že často preferujeme lehčí vína s ovocnou chutí. Nebo vína, která jsou trošku vychlazená. Nižší teplota dělá vínu Beaujolais dobře. A opravdu, v samotném regionu se v létě víno vždy chladí.

Beaujolais se vyrábí z odrůdy Gamay, kterou v podstatě nenajdete mimo oblast Beaujolais. To samo o sobě dělá toto víno velmi speciálním. Styl Beaujolais sahá od lehkého po vydatný.

Beaujolais znají mnozí především díky Beaujolais Primeur. Je to ale škoda, protože Beaujolais nabízí mnohem více než toto lehké a snadno pitelné víno. Vína Beaujolais jsou rozdělena do čtyř úrovní/kategorií, a to (v pořadí dle kvality): Beaujolais, Beaujolais Supérieur, Beaujolais-Villages a Cru (Brouilly, Chénas, Chiroubles, Côte de Brouilly, Fleurie, Julienas, Morgon, Moulin-à-Vent , Régnié a Saint-Amour).

Crus du Beaujolais

Jedná se o absolutně nejlepší a nejrenomovanější vína, z nichž každé má svoji vlastní identitu díky svému „terroiru“. Oficiální datum prodeje Crus Beaujolais je 15. březen. Zhruba až do jara trvá, než se ve víně projeví ty správné chutě a vůně. Vinaři většinou nechávají víno odpočívat až do března nebo dubna a poté je lahvováno. Po lahvování ještě Beaujolais potřebuje zhruba dva roky, než se plně projeví jeho celý potenciál.

Brouilly

Vinice Brouilly se rozkládají na ploše 1300 ha a je to největší Cru Beaujolais. Jméno Brouilly pochází od poručíka římské armády, Bruliuse, který se zde usadil. Názvem Brouilly byl pojmenován kopec, který dominuje krajině z výšky 485 metrů. Ve 4. - 5. století byli na jeho úpatí vysázeny malé vinice. Půda je směsí žuly a naplavené zeminy. Směs čtyř různých půdních typů dává vínu specifické vlastnosti. Brouilly má hlubokou rubínovou barvu a spíše ovocné než květinové aroma, které připomíná červené bobule a švestky s občasným minerálním tónem.

Gamay Noir à jus Blanc

Odrůda Gamay, oficiálně známá také jako Gamay Noir à jus Blanc, je odrůdou francouzské vinařské oblasti Beaujolais. Existuje již od zhruba 14. století a používá se pouze pro výrobu červeného vína. Jedná se o jednoduchou a silnou odrůdu. Gamay dává silnější a ovocnější vína, která lze konzumovat velmi mladá. Ve vůni a chuti jahody, maliny, třešně a občas i banán.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!