Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Les Hauts Plateaux Alpes-de-Haute-Provence IGP Rosé

Popis vína

 • Doporučené servírování Saláty, lehké kuřecí pokrmy
 • Odrůda Cinsault, Grenache, Syrah
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 8-12 ° C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Provence
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Růžové víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Les Hauts Plateaux Alpes-de-Haute-Provence IGP Rosé

Léto může začít! Lahodné růžové z Les Hauts Plateaux v Provence je tady! Vína z této oblasti jsou hip více než kdy jindy. Vynikající a cenově dostupný klenot z Provence. Dáme si další sklenku. A vy?

 

Barva je krásná, světlá lososově růžová. Grenache a Syrah hrají hlavní roli, zatímco nominaci na Oscara za vedlejší roli patří odrůdě Cinsault. Společně vytvářejí letní vůni sladkých jahod a čerstvého angreštu. Pěkné a šťavnaté víno se spoustou jahod, malin a melounem. Osvěžující kyselost a příjemná minerálnost dělají z tohoto růžového opravdového krále léta.

 

Američané nedávno objevili kvalitu růžového z Provence. Překvapivě pozdě, ale lépe pozdě než nikdy, že? Nicméně po loňské sklizni jsme si všimli následků. Ne že by s kvalitou hroznů bylo něco špatně, to rozhodně ne. Byl to výnos, který byl nižší, než se očekávalo. Dejte dohromady dvě a dvě - vyšší poptávku a nižší výnos - a víte, co očekávat. Ceny růžových perel z Provence rostou. Naštěstí v této francouzské vinařské oblasti stále existují vinaři, kteří se drží pod radarem mezinárodní pozornosti a dělají, co jim říkají jejich srdce: nádherná vína, která si může vychutnat každý milovník dobrého pití. Vysoká kvalita za přijatelnou cenu. To se nám líbí!

 

Vins Bréban

 

Alpes-de-Haute-Provence je známá jako jedna z nejkrásnějších oblastí v Provence. Nachází se zde Gorges du Verdon, impozantní soutěska známá také jako evropský Grand Canyon. Obrovská, nádherně vonící levandulová pole se také rozkládají v Alpes-de-Haute-Provence, protože levandule roste a kvete nejlépe v suchých a slunných oblastech. A to je na jihu Francie, kde se i hrozny cítí jako doma. V roce 1952 se Raymond Bréban seznámil s provensálskými víny a již po prvním doušku si vytvořil závislost. Bréban se rozhodl, že zasvětí svůj život výrobě a propagaci kvalitních vín z Provence. To byl začátek vinařství Vins Bréban, dnes vedeného synem Jean-Jacquesem. Víno vyrábí s vášní svého otce a s úctou k přírodě. Tato pracovní metoda vedla k tomu, že se k Vins Bréban připojilo více než dvacet nezávislých vinařů. Společně ukazují to, čím je jižní francouzská vinařská oblast známá. Růžové Les Hauts Plateaux Alpes-de-Haute-Provence patří k tomu nejlepšímu, co může region nabídnout.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!