Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
2 stříbrné medaile 1 bronzová medaile
Lecomte Père et Fils Champagne Brut Rosé

Popis vína

 • Stříbrná medaile Challenge To The Best French Wines for Asia , Tasting To The Best French Wines & Spirits for Germany (Cologne)
 • Bronzová medaile Challenge To The Best French Wines for the USA (Miami)
 • Doporučené servírování Jako aperitiv, ovocné dezerty, zmrzlinové dezerty
 • Odrůda Pinot Meunier, Chardonnay, Pinot Noir
 • Obsah alkoholu 12%
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 8-12 ° C
 • Vinařská oblast Champagne
 • Typ vína Šumivé
 • Chuť Šumivé & Osvěžující
 • Země původu Francie
 • Druh vína Šumivé víno

Mohlo by Vás také zajímat

Lecomte Père et Fils Champagne Brut Rosé

Slavnostní a velmi chutné. Lososově růžové Champagne Brut Rosé bylo oceněno dvěma stříbrnými medailemi od „The Best French Wines“. Zaslouženě! Toto šumivé víno je nádherně svěží a ovocné. Brut Rosé s odvahou a charakterem, přesto příjemně měkké pro vaši peněženku!

 

Víno má krásnou lososově růžovou barvu. Vůně je svěží a výrazná s nuancemi jahod a malin. Vzhledem k tomu, že bylo přidáno červené víno, obsahuje více koření a chuť je nádherně ovocná. Závěr je dlouhý a ovocný a má rovnoměrně jemnou pěnu.

 

Lecomte Père & Fils

 

Gastion Lecomte je již od roku 1859 známý díky fantastickému šampaňskému a v současné době je u kormidle pátá generace rodiny Lecomte. Rodina Lecomte pečuje s respektem o výjimečné hrozny a vyrábí tak vynikající a vysoce kvalitní vína. Vinice se rozprostírají přes křídové okraje prestižního pozemku Vinay, který se nachází jihozápadně od Epernay. Epernay je známé ulicí Avenue de Champagne, kde se nachází mnoho šampaňských domů. Pod úrovní ulice je obrovská síť tunelů, kde tato vinařství skladují svá nejcennější vína.

 

Šampaňské, nejznámější šumivé víno na světě

 

La Champagne je nejsevernější vinařská oblast ve Francii. Díky chladnému podnebí a vápenato křídovité půdě má ideální podmínky pro výrobu nejslavnějšího šumivého vína na světě, Champagne. Šampaňské je vzorem pro všechna šumivá vína. Název Champagne mohou používat pouze vína pocházející z této oblasti.

 

Šampaňské víno má vysokou kyselost, a proto i aromatickou vytříbenost a komplexnost. Vyrábí se ze tří odrůd: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Obvykle se jedná o směsi, s výjimkou vín z Côte des Blancs. V této oblasti se pro výrobu vín Blanc de Blancs používá pouze Chardonnay.

 

V Montagne de Reims je opět silně zastoupen Pinot Noir, což přispívá k poněkud těžšímu stylu vín. Většina šampaňského jsou směsi z různých ročníků. To znamená, že je možné rok co rok vyrábět jednotnou kvalitu. Vína „Vintages” nebo „Millésimés“ jsou vyráběna pouze z velmi dobrých ročníků.

 

Champagne Rosé

 

Získání typické barvy šampaňského růžového je jedním z nejobtížnějších procesů. Obecně se používá Pinot Noir a aby se mohla rozvinout růžová barva, je možné nechat do modra zabarvené slupky částečně zfermentovat. V poslední době mohou výrobci šampaňského také přidat červené víno. Přidávání červeného vína do bílého je však povoleno pouze u vín v oblasti Champagne.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!