Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile 1 stříbrná medaile
Lecomte Père et Fils Champagne AOC Brut Tradition

Popis vína

 • Zlatá medaile The Best French Wines
 • Stříbrná medaile The Best French Wines
 • Doporučené servírování Jako aperitiv
 • Odrůda Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir
 • Obsah alkoholu 12%
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 7- 9 °C
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Champagne
 • Typ vína Šumivé
 • Druh vína Šumivé víno

Mohlo by Vás také zajímat

Lecomte Père et Fils Champagne AOC Brut Tradition

Krásné Champagne Brut Tradition, které získalo dvě stříbrné a jednu zlatou medaili „Nejlepší francouzská vína“ pro Německo, Asii a Spojené státy. Proto jsme takto impozantní víno přivezli do České republiky!

 

Toto víno má krásnou, jasnou světlezelenou barvu se zlatými odlesky. Vůně je lákavě svěží s bujnými dojmy zralých jablek, toastu, citronu a mandlí. Svěží vysoká kyselost, ale také měkká a krémová. Závěr je dlouhý a krémový. Toto elegantní šampaňské má rovnoměrně jemnou pěnu.

 

Lecomte Père & Fils

 

Gastion Lecomte je již od roku 1859 známý díky fantastickému šampaňskému a v současné době je u kormidle pátá generace rodiny Lecomte. Rodina Lecomte pečuje s respektem o výjimečné hrozny a vyrábí tak vynikající a vysoce kvalitní vína. Vinice se rozprostírají přes křídové okraje prestižního pozemku Vinay, který se nachází jihozápadně od Epernay. Epernay je známé ulicí Avenue de Champagne, kde se nachází mnoho šampaňských domů. Pod úrovní ulice je obrovská síť tunelů, kde tato vinařství skladují svá nejcennější vína.

 

Champagne

 

Šampaňské je pro mnohé slavné šumivé víno v často krásné láhvi. Ale víno je nejen známé a slavné, ale také pochází z oblasti, která je velmi specifická. Název Champagne je unikátní značka, která se uděluje pouze vínu z oblasti Champagne. Víno je vyrobeno z hroznů z klasifikovaných vinic. Tyto vinice mají opravdu krásný terroir, protože se nacházejí na horských svazích s dobrou vápenitou půdou. Půdy bohaté na vápník poskytují hroznům dostatečnou vlhkost, která zajišťuje vysokou kyselost, ze které benefituje výsledná chuť.

 

Champagne Brut

 

Abychom pochopili, co je Champagne Brut, přidáváme popis výrobního procesu Champagne. Šampaňské prochází druhou fermentací a při této fermentaci musí být odstraněny mrtvé kvasnice. To se nazývá dégorgement, mrtvé droždí se shromažďuje v úzkém hrdle lahve, zmrazí se a vystřelí. Pro doplnění lahve se přidává liqueur d'expédition. U Brut Champagne je to směs vína z regionu a asi 12 gramů cukru na litr, což z něj dělá suché šampaňské. Více než 85 % všech šampaňských na trhu jsou Brut, a je to také zdaleka nejprodávanější šampaňské na světě.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!