Le Triomphe Sauvignon Blanc 2021 Pays d'Oc

1 254 Kč –14 %
Le Triomphe Sauvignon Blanc
1 254 Kč –14 % 1 074 Kč / kartón 179 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

V tomto krásném žlutém lesklém víně je hrozen Sauvignon Blanc na triumfálním pochodu s vůní citrusů a zeleného ovoce, jako jsou šťavnatá a křupavá Granny Smith. V ústech tento Le Triomphe vyniká také svou svěžestí. Pěkné a suché s osvěžujícími citrusovými tóny a nádechem pomela.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

V tomto krásném žlutém lesklém víně je hrozen Sauvignon Blanc na triumfálním pochodu s vůní citrusů a zeleného ovoce, jako jsou šťavnatá a křupavá Granny Smith. V ústech tento Le Triomphe vyniká také svou svěžestí. Pěkné a suché s osvěžujícími citrusovými tóny a nádechem pomela.  

Sauvignon Blanc je jednou z nejoblíbenějších bílých odrůd na světě. Hrozny jsou zárukou svěžích a ovocných vín, která jsou celosvětově mimořádně oblíbená. A to je pochopitelné, protože čisté a křupavé víno je ideálním partnerem v horkých letních dnech a ve dnech, kdy toužíme po slunci. Jinými slovy: sklenka Sauvignon Blanc je vždy vynikající! Kolébka stejnojmenného hroznu je na Loiře nebo v Bordeaux, učenci se zatím neshodnou. Faktem je, že název vychází z francouzského slova sauvage, což znamená divoký. Za to dejte bílou (právě od Blanc) a máte divokou bílou. Což zase ukazuje na prudký a divoký růst vinné révy. Vinaři v Bordeaux preferovali divokou bílou v kombinaci s jinými hrozny. Byli to kolegové z Loiry, kteří nechali hrozen zazářit sólově, jako je tomu i v tomto Le Triomphe Pays d'Oc. Z Francie si hrozno podmanilo celý svět. Má našlápnuto například v Chile, na Novém Zélandu nebo ve Španělsku. A kdekoli je víno svěřeno do láhve, všude poznáte hrozny a víno podle typického suchého a svěžího charakteru s povzbuzujícími kyselinami. 

Pays d'Oc: kvalita z Languedoc-Roussillon 
 
Jihofrancouzský Languedoc-oblast, která byla kdysi známá jako kolébka volně loženého vína, už léta pracuje na kvalitě vín. Mnoho vín z Languedoc-Roussillon splňuje přísná kritéria, která platí pro kvalifikaci Appellation d'Origine Contrôlée (AOC). Mezi tím se vinice Pays d'Oc IGP klikatí jako enologická mozaika. Francouzský individualista, pro který platí jiné požadavky na kvalitu než pro AOC. A to dává vinařům svobodu a možnost experimentovat.Pays d'Oc je zajímavým pro každého, kdo miluje víno, od vinaře až po komzumenta. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Doporučená teplota podávání: 9-10°C
Doporučené servírování: Ryby a mořské plody
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Ovocné
Obsah alkoholu: 12%
Odrůda: Sauvignon blanc
Rok: 2021
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Pays d'Oc
Země: Francie
sada: /le-triomphe-sauvignon-blanc-krabice/
lahev: /le-triomphe-sauvignon-blanc/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: