Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Le Clocher d'Amelie Sancerre AC

Popis vína

  • Odrůda Sauvignon Blanc
  • Obsah alkoholu 13%
  • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 8-10 °C
  • Ročník 2017
  • Vinařská oblast Loire
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Francie
  • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Le Clocher d'Amelie Sancerre AC

Tento Sauvignon Blanc je elegantní bílá perla od renomované vinařské rodiny Rogerů. Z vinic v Sancerre jsou vybírány jen ty nejlepší hrozny. Vinice jsou vysazeny na Caillottes, jedinečné půdě z kamene a vápna. Ta zaručuje elegantní víno plné jemnosti!

 

Víno má světle žlutou barvu a intenzivní vůni citrusů, květin a trochu kořenitosti. Víno má velmi svěží chuť s lahodnými citrusovými plody, kořením, ořechy a lehkou minerálností. Krásný závěr je velmi vytříbený a dobře vyvážený.

 

Rodina Rogerů

 

Po celé generace vyrábí rodina Rogerů nádherně osvěžující a vznešená kvalitní vína v apelaci Sancerre. Rodinná tradice sahá až do počátku 17. století. V roce 1970 převzal Jean Max Roger panství od svých rodičů a rozšířil ho na současnou velikost. Dva z jeho tří synů, Etienne a Thibault, se po intenzivních pracovních zkušenostech ve Francii i v zahraničí vrátili na statek v roce 2004. Vášeň třetího syna Xaviera zůstala ve vinicích Languedoc-Roussillon.

 

Vinice panství jsou v krásné lokalitě přímo podél řeky Loiry. Dále vlastní množství vinic v apelaci Menetou-Salon AOC. Vinohrady v Sancerre jsou vysazeny v nejznámějších vinicích Le Grand Chemarin, Le Clos Derveau a Saint Martin. Zde se nachází unikátní půda z kamene a vápna, která je místně známá jako „Caillottes“. Ta zaručuje eleganci a jemnost vína. Rogerovi jsou opravdovými umělci výroby krásných špičkových vín z Loiry jako jsou Sancerre, Menetou-Salon a Pouilly-Fumé.

 

Sancerre

 

Oblast Sancerre se nachází na břehu řeky Loiry, která se vine malebnou horskou krajinou. Struktura půdy se mění lokálně, čímž vína získávají svůj jedinečný charakter. Půda je složena převážně z jílu, vápence a křemičitých zemin. Téměř všechny vinice apelace Sancerre se nacházejí na levém břehu řeky Loiry, naproti Pouilly Fumé. Dominantní odrůdou je Sauvignon Blanc. Také se zde pěstuje Pinot Blanc.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!