0 Kč

2013

Laveguilla Ribera del Duero DO Roble (6ks)

Číslo produktu: 291
Hodnocení:
1 2 3 4 5
291L_LEF_3821.jpg
291.jpg
 • Suché víno
 • Ribera Del Duero, Španělsko
dříve 364 Kč
329 Kč
Sleva 10%
6
Doprava zdarma na vše
6 12 18 24

Skladem

Popis vína

2013

Laveguilla Ribera del Duero DO Roble (6ks)

Medailemi oceněná španělská Ribera del Duero

Obzvláště intenzivní a smyslná španělská Ribera del Duero DO Roble. Ročník 2013 získal dvě stříbrné medaile v soutěžích Concours International Lyonu 2014 a Mundus Vini 2014!

 

Rubínově červená barva. Vůně zralého červeného ovoce, koření, balsamica, s náznakem vanilky. Chuť je plná a svěží s nádechem sušeného ovoce, koření a čokolády. Dlouhý a plný závěr je elegantní a bohatý na tóny koření a vanilky.

 

La Cepa Alta

Legendární španělské vinařství sousedí se světoznámým vinařstvím Pingus, které se nachází na zlaté míli u Ribera del Duero. Jedná se o krátký pás přiléhající k řece Duero, který je domovem, mimo jiné Vega Sicilia, Pingus a Abadia Retuerta, prestižních vinařství, která jsou známá pro svá charakteristická kvalitní vína. Specialitou je jedinečný terroir, jež tvoří půda z hlíny a vápence, v kombinaci s perfektním podnebím a správnou nadmořskou výškou. La Cepa Alta je tradiční mladá společnost, která byla založena v roce 1991 skupinou přátel, kteří byli nadšeni výrobou vína a pojali to jako svůj projekt. O několik let později byla společnost předána Luisi Garcia Antonovi, jehož synové dnes produkují dokonalá autentická vína Ribera, s velkou pečlivostí, dovedností a láskou.

 

Ribera del Duero

Ribera del Duero, v překladu břeh řeky Duero, je jednou z nejrychleji stoupajících hvězd na španělském vinařském nebi. Nachází se v Castilla y León, autonomní oblasti, která představuje vše typicky španělské: starověká opevněná města, malé vesnice obklopené stády ovcí a koz, a památky z doby, kdy byla Castilla kolébkou reconquisty. Hlavní odrůdou, a jedinou "doporučenou" je Tinto Fino nebo Tinta del País. Jedná se o místní variantu Tempranilla a pokrývá 85% z celkové plochy vinic. V oblasti La Rioja potřebuje tato odrůda podporu dalších odrůd. Ne tak v Ribera del Duero, kde díky nadmořské výšce a složení půdy dávají její hrozny vzniknout delikátním, komplexním vínům.

Půda v Ribera del Duero se výrazně liší v závislosti na nadmořské výšce. Vinice se rozprostírají v údolí řeky a šplhají až na vrcholky hor. Většinou jsou zasazeny v terasách. Ve spodní oblasti (kolem břehů řeky a v nízko položených oblastech) se vinice nazývají "campinas" nebo "terrazas", na méně strmých svazích (vynikajících pro pěstování vinné révy) "laderas" a "cuestas". Strmé svahy pro pěstování vhodné nejsou. Nejvýše položená oblast "páramo" je pro pěstování vinné révy nejvhodnější, protože je zde sluneční svit nejintenzivnější.

 

Crianza

Crianza je klasifikace španělských vín a doslovně znamená "vzdělání". Tato vína podstupují alespoň dva roky zrání, z toho minimálně 6 měsíců v dubových sudech. Bílá a růžová vína zrají po dobu nejméně 18 měsíců. Vína Crianza se mohou prodávat ve svém 3. roce a na trh mohou být uvedena teprve v průběhu 2. roku.

Více
 • Stříbrná medaila Concours International Lyon 2014, Mundus Vini 2014
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Ribera Del Duero
 • Země původu Španělsko
 • Ročník 2013
 • Uzávěr Korek
 • Archivace K okamžité konzumaci
 • Zrání 5 měsíců v dubovém sudu
 • Obsah alkoholu 13.5%
Více

Proč nakupovat u nás

Doprava zdarma

Doprava ZDARMA na všechny objednávky – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!

Minimální objednávka 6ks

Abychom byli schopni nabídnout nejlepší možnou cenu, prodáváme víno pouze v kartonu po 6 ks.